» » Міська юстиція: Сплата реєстраційного збору

Міська юстиція: Сплата реєстраційного збору

12 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято у другому читанні Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», яким передбачено розширення кола суб’єктів, які мають право приймати та видавати документи з питань державноїреєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстраціїюридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг,нотаріуси).

Данним нормативним актом встановлюються нові розміри адміністративного збору за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, внесення змін дозаписів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав та адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб тафізичних осіб-підприємців.

Так, за державну реєстрацію прав справляється адміністративних збір утакому розмірі:

1) за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно:

для фізичних осіб:
щодо розташованих на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна площею до100 квадратних метрів — 0,07 мінімальної заробітної плати;
щодо розташованих на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна площею до200 квадратних метрів — 0,1 мінімальної заробітної плати;
щодо розташованих на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна площеюбільше 200 квадратних метрів — 0,2 мінімальної заробітної плати;
щодо земельних ділянок — 0,1 мінімальної заробітної плати;

для юридичних осіб:
щодо об’єктів нерухомого майна площею до 500 квадратних метрів — 0,3мінімальної заробітної плати;
щодо об’єктів нерухомого майна площею понад 500 квадратних метрів — 0,6мінімальної заробітної плати;
щодо об’єктів нерухомого майна площею понад 5000 квадратних метрів — 1,4мінімальної заробітної плати;

2) за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, крім права оренди землі, — 25 відсотків розміру адміністративного збору за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно;
3) за державну реєстрацію обтяження права на нерухоме майно — 0,07 мінімальної заробітної плати;
4) за державну реєстрацію права оренди земельної ділянки — 0,06 мінімальної заробітної плати;
5) за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника, — 0,04 мінімальної заробітної плати.
При проведенні державної реєстрації прав заявник, окрім адміністративного збору, сплачує за отримання витягу з Державного реєстру прав.

У разі відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень адміністративний збір не повертається, а плата за надання витягу з Державного реєстру прав підлягає поверненню.
При відкликанні заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяженьадміністративний збір та плата за надання витягу з Державного реєстру прав підлягають поверненню.

Розмір адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців становить:

За проведення державної реєстрації змін:
- що вносяться до установчих документів юридичної особи, справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 мінімальної заробітної плати;
- імені або місця проживання фізичної особи — підприємця справляється адміністративний збір у розмірі 0,02 мінімальної заробітної плати.

Адміністративний збір за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій, не справляється.

За видачу дубліката оригіналу установчих документів та змін до них,засвідчених державним реєстратором, справляється адміністративний збір урозмірі 0,02 мінімальної заробітної плати.

Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подаються документи для проведення відповідної реєстраційної дії.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.