» » » Коментар антимонопольного комітету україни щодо підвищення цін на хліб

Коментар антимонопольного комітету україни щодо підвищення цін на хліб

Органами Антимонопольного комітету України приділяється постійна та особлива увага рику хліба та хлібобулочних виробів.
Коментар антимонопольного комітету україни щодо підвищення цін на хліб

За даними моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари, оприлюдненому на офіційному веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, станом на 27.02.2015 порівняно з 20.02.2015 відбулося підвищення роздрібних цін на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку в середньому по Україні на 3,5%. Ціни коливаються від 6,54 грн. у Миколаївській області до 9,66 грн. у Закарпатській області.

За інформацією виробників, основними причинами підвищення оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби є підвищення цін на борошно (у структурі собівартості виробництва хліба витрати на борошно займають близько 40%) та електроенергії. У цьому році відбулось підвищення цін на борошно приблизно на 22%, енергоносії на 5%, бензин на 26,9%, дизельне пальне на 24,3%.


Наразі Антимонопольний комітет України виносить рекомендації лише із залученням інформації, отриманої від територіальних відділень Комітету.
Зокрема, територіальними відділеннями Комітету надано 36 рекомендацій суб’єктам господарювання утриматись від необґрунтованого підняття оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби.

На цей час Комітетом проводиться збір, аналіз та узагальнення необхідної інформації щодо обґрунтованості ціноутворення на ринку хліба та хлібобулочних виробів, а також суміжних з ними ринків зерна і борошна, та у разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції Комітетом будуть вжиті відповідні заходи, передбачені чинним законодавством.
0 0

Прес-служба АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.