» » » Твоя крапля крові - початок моря життя

Твоя крапля крові - початок моря життя

Основною дієвою фігурою служби крові в Україні є донор — людина, яка добровільно виявила бажання здати кров або плазму і не має для цього медичних протипоказань. Кожного дня на нашій планеті тисячі людей безкорисно дарують, віддають частинку себе, що дає змогу рятувати життя іншим. Світовий досвід свідчить, що стан донорства в країні залежить перш за все від морально-етичного клімату в суспільстві.
Мільйони людей у світі отримують нове життя завдяки благородним вчинкам інших людей - донорів. До донорів і донорства в усі часи відношення було особливим. Адже донорство завжди базувалося не тільки на потребах клінічної медицини, але й на моральних джерелах: милосерді, гуманізму, доброті – «сьогодні я допомагаю, завтра мені допоможуть».

Протягом багатьох років питання забезпечення медичних закладів донорською кров’ю та її препаратами є чи не одним з основних.
Здача крові — це ще і велика відповідальність. Адже донор повинен вести такий спосіб життя, який дозволить і самому бути здоровим, і не нашкодити здоров'ю людини, що потребує переливання. Процедура здачі крові є абсолютно безпечною для донора в плані вірусної інфекції. В установах по переливанню крові використовується сучасне устаткування і виключно одноразові системи для забору гемоматеріалів. Крім того, донор безкоштовно отримує майже повну інформацію про стан свого здоров'я, про групу крові, резус-фактор, результати аналізів.

Як підготуватися до здачі крові?
Необхідно добре виспатися. Вранці поснідати, а безпосередньо перед процедурою випити гарячий чай.
Після здавання крові необхідно дотримуватись таких рекомендацій:
- безпосередньо після процедури посидіти розслаблено 10-15 хвилин, якщо відчуваєте слабкість, звернутись до медичного персоналу за допомогою;
- не знімати пов'язку протягом 3-4 годин;
- не палити протягом години після здачі крові;
- протягом доби уникати значних фізичних навантажень і утриматись від вживання алкоголю;
- стежити за регулярним харчуванням і споживанням рідини хоча б протягом двох діб;
- всі лікувальні маніпуляції (такі як щеплення, видалення зубів тощо) після процедури можуть виконуватися тільки з дозволу лікаря.


Згідно із Законом України "Про донорство крові та її компоненти", донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань до здачі крові. Серед абсолютних протипоказань слід відзначити ВІЛ-інфекцію, сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, а також наявність гострих та багатьох хронічних неінфекційних захворювань.

Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров'ю донора не буде заподіяно шкоди. За особистим визначенням донора давання крові та (або) її компонентів може здійснюватися безоплатно або з оплатою, порядок якої встановлюється Кабінетом Міністрів України (стаття 2).

Пільги, які надаються донорам:
Держава гарантує захист прав донора та охорону його здоров'я, а також надає йому пільги. В день давання крові та (або) її компонентів, донор звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку. Донори з числа студентів вищих навчальних закладів та учнів професійних навчально-виховних закладів у зазначені дні звільняються від занять.

Після кожного давання крові та (або) її компонентів, в тому числі у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівникам цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів. У разі, коли за погодженням з керівництвом підприємства, установи, організації, командуванням військової частини в день здачі крові донор був залучений до роботи або несення служби, йому за бажанням надається інший день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку.

У разі здачі крові та (або) її компонентів у період щорічної відпустки ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний раз здачі крові.
Підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів.

Донори, які безоплатно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разових допустимих доз, незалежно від часу їх здачі, набувають статусу Почесного донора України. Таким особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак "Почесний донор України" в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, донорство крові або її компонентів є нескладною, безпечною, медичною процедурою, яка виконується в Україні на сучасному обладнанні, надає донорам можливість безкоштовно пройти медичне та лабораторне обстеження, отримати певні пільги і найголовніше — отримати величезне моральне задоволення від того, що своїм вчинком він, можливо, врятував чиєсь життя.

Дбаючи про Ваше здоров’я, Бучанська міська поліклініка 5 березня 2015 року проводить «ДЕНЬ ДОНОРА» за адресою: м. Буча, вул. Польова 21/10 (приміщення поліклініки).


За повну фізіологічну норму крові (450мл.) сплачується 114 грн. Одночасно, надається довідка про звільнення від навчання та роботи на два календарні дні (день здачі крові та інший день).
Запрошуються всі бажаючі віком від 18 до 60 років.
При собі мати паспорт з пропискою, ідентифікаційний код, перед здачею крові сніданок (чай з печивом).
Забір крові з 9-00 год. до 12-00 год.


Бажаю Вам міцного здоров’я.

Твоя крапля крові - початок моря життя
Леся Дяченко,
заступник головного лікаря
Бучанської міської поліклініки
3 0

ДЕНЬ ДОНОРА Леся Дяченко поліція медицина
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.