» » Протезування учасників АТО

Протезування учасників АТО

Згідно з Законом від 20 жовтня 2014 року № 1705-VII "Про внесення змін до додатка №3 до Закону України "Про державний бюджет України на 2014рік", зокрема, запроваджено нову бюджетну програму «Забезпечення протезуванням та протезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок» у обсязі7 млн гривень.

Крім цього, у відповідності до зазначеного вище Закону, на 2,2 млн гривень збільшено видатки на фінансування у 2014 році новоутвореної Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації необхідно:
Звернутися до органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій або виконавчих комітетів міських рад за місцем реєстрації або фактичного проживання та подати наступні документи: заяву; паспорт (копія та оригінал — до пред'явлення); ідентифікаційний код (копія та оригінал - до пред'явлення);рішення військово-лікарської комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом; витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видану командиром військової частини (начальником територіального підрозділу) з відомостями про участь в антитерористичній операції для військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордон служби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, інших, утворених відповідно до законів військових формувань ,яким не встановлено інвалідність.

Звернутися з даним питанням може учасник антитерористичної операції (далі- АТО), незалежно від факту встановлення його групи інвалідності або йогозаконний представник.

Органи соціального захисту населення видають направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації та ознайомлюють учасника АТО з каталогами технічних та інших засобів реабілітації; знайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації; надають ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Після ознайомлення проводиться огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно- ортопедичної допомоги на обраному заявником підприємстві .

Протезування учасників АТО може здійснюватися не лише на вітчизняних підприємствах, але і за кордоном. Для цього необхідно звернутися до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасникі в антитерористичної операції (далі — Служба).

Документи, які необхідно подати учаснику АТО або його законному представнику (особисто, або надіслати поштою):
-заява довільної форми з проханням розгляду питання щодо протезування (ортезування) за кордоном та вибору закордонного підприємства для надання цієї послуги;
-копія паспорта;
-копія ідентифікаційного коду;
-направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (видають органи соціального захисту населення виконавчих комітетів міських рад або районних адміністрацій за зареєстрованим або фактичним місцем проживання);
-висновок військово-лікарської комісії про потребу протезування (ортезування);
-витяг з історії хвороби учасника АТО;
-фото- та відеоматеріали кукси та наявного об'єму рухів.

Строк розгляду поданих документів становить 25 робочих днів з дати отримання(надходження поштою).
За результатами розгляду оформлюється висновок, який у день видачі, разом з поданим заявником пакетом документів, надсилається Службою до Міністерства соціальної політики України.

Відповідна Комісія, створена при Міністерстві соціальної політики України, приймає рішення щодо доцільності протезування (ортезування) закордоном, вибору відповідного підприємства для надання даної послуги і розміру витрат, після чого Служба укладає із закордонним підприємством і учасником АТО, що потребує протезування (ортезування) або його законним представником тристоронній письмовий договір.

Вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном, що може бути фінансоване за рахунок державних коштів, складає до 500 розмірі в прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 1 січня року, у якому Комісією прийнято рішення щодо доцільності здійснення протезування закордоном. У разі перевищення вартості протезування — доплата різниці здійснюється за рахунок заявника. Також Служба перераховує кошти для оплати проїзду, проживання та харчування учасника АТО, особи, яка його супроводжує (уразі потреби). Сума даних перерахувань не може перевищувати суми витрат, передбачених на відрядження державних службовців, визначених у додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 № 98.
0 0

Бучанське управління Міністерство юстиції 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.