» » Бучанський відділ освіти: Про харчування дітей по лінії ЧАЕС

Бучанський відділ освіти: Про харчування дітей по лінії ЧАЕС

Роз’яснення щодо ситуації, яка склалась у питанні забезпечення дітей, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС в загальноосвітніх навчальних закладах м. Буча.

У зв’язку з тим, що установа, яка була визнана за процедурою відкритих торгів Міністерства соціальної політики не змогла організувати харчування дітей в навчальних закладах м. Буча, цю функцію продовжувало виконувати КПГХ «Продсервіс», яке і раніше забезпечувало дітей харчуванням. Тобто, надавач послуги по харчуванню не змінився.

Змінився лише рух коштів, призначений на оплату цієї послуги. Державою передбачено виділити на харчування дітей 1-4 кл. – 180 грн. на 1 дитину в місяць, 5-8 кл. – 185 грн., 9-11 кл. -190 грн.

Ці гроші мають піти на харчування або через надавача послуги, або, як сталося в Бучі, через батьків, які отримають їх як компенсаційну виплату в Управлінні праці та соціального захисту.

Статистичними розрахунками на підставі аналізу відвідування навчальних закладів встановлено, що в середньому (відмінусувавши канікули та пропуски занять з поважних причин) дитина відвідує школу 17-18 днів у місяць.

Якщо 180 грн. : на 18 = 10 грн.
190 грн. : на 18 = 10,55 грн.

Тобто 10 – 10,55 грн. виділяється дитині на харчування, що відповідає нинішній ціні 1 талону на обід. Харчування дітей обідом за 8 грн. приносило економію до домашнього бюджету (відраховуючи з отриманих батьками від держави коштів по 2 грн. щоденно).

В зв’язку із зростанням цін на продукти і необхідністю підтримки поживності та різноманітності харчування, з початку нинішнього навчального року вартість шкільного харчування становить 10 грн. і не дає економії домашнього бюджету.

Є діти, батьки яких отримують виплати на харчування дітей, але ці діти не харчують в шкільній їдальні. На них також батьки в середньому витрачають із зазначених коштів не менше 10 грн. в день, надаючи продукти або страви з дому.

Станом на теперішній час, до Управління праці та соціального захисту для отримання компенсації звернулись 1249 осіб з числа батьків постраждалих від ЧАЕС дітей. За період з 1 вересня по 1 грудня 2014 року виплачено компенсацію на загальну суму 609 926 грн.

Процедура отримання компенсації максимально спрощена органами місцевої влади. Необхідно лише звернутися до Управління праці, а щомісячні довідки про відвідування дитиною навчального закладу будуть передані працівниками школи.

Якщо Ваша дитина має статус потерпілого від ЧАЕС, а Ви ще не скористались можливістю отримати компенсації, звертайтеся до Управління праці з відповідними документами, або отримайте додаткову інформацію по тел. 49-906 (каб.20)

Відділ освіти Бучанської міської ради>>
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.