» » День Андрія - одного із дванадцяти апостолів Христових

День Андрія - одного із дванадцяти апостолів Христових

День Андрія (Калита), який припадає на ніч і день 30 листопада (13 грудня), вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. Святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорбів поставив хрест зі словами: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і дівчаток у дорослі вікові класи. День Андрія справді парубоцький день.

Зважаючи на те, що в цьому році 13 грудня припадає на суботу, учні 8-Б класу зі своїм класним керівником, вчителем української мови Неборачко Іриною Станіславівною вирішили трішечки раніше презентувати театралізоване дійство «Вечорниці на Андрія». Шкільний дзвоник на 7-й урок, майже як у театрі, сповістив 12 грудня (пятниця), що завіса на сцені відкривається. Сказати, що глядачі захопилися дійством, це нічого не сказати. Ворожіння, співи, танці, кусання калити, які подавалися в сучасно-традиційному вигляді, занурили всіх у дійство так, що ще деякий час після закінчення, глядацька аудиторія не вірила, що вже фінал. Бурхливі овації стали щирою нагородою артистам та режисеру-постановнику.

Я, мама учениці 8-Б класу Погребної Анни, хочу подякувати Ірині Станіславівні від себе та батьків нашого класу за те, що вона не просто класний керівник, вона «класна мама», яка сіє в душі наших дітей вікову духовність українського народу.

Любов Григорівна Погребна
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.