» » Об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту

Об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту

Шановні керівники підприємств, установ та організацій Ірпінський міський сектор Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій ставить до відома, що відповідно до частини другої статті 40 Кодексу цивільного захисту України і пункту 17 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444, з метою забезпечення єдиних підходів до змісту організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, Міністерством юстиції України 3 жовтня 2014 р. за № 1200/25977 зареєстровано наказ МВС від 11.09.2014 року № 934 "Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту"

(далі-Порядок)

Відповідно п.1.2. Порядку - Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту є формою практичної підготовки працівників, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що визначає в цілому готовність підприємств, установ та організацій до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, цивільного захисту на особливий період.

Порядком передбачено проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, які проводяться у робочий час за рахунок коштів роботодавця та залежно від складу учасників поділяються на:

- комплексні об’єктові навчання (тренування);
- об’єктові тренування спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту;
- протипожежні та протиаварійні об’єктові тренування і навчальні тривоги.

Відповідно до законодавства, щороку графіки проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту розробляються згідно ( додатку 1 Порядку) та затверджуються керівниками підприємств, установ, організацій після попереднього погодження з виконавчими органами міських рад, територіальними органами ДСНС України.

Організація та проведення навчань і тренувань покладається на керівників підприємств, установ, організацій.

Пунктом 2.6. Порядку передбачено, що підготовка керівництва для забезпечення успішного проведення навчання здійснюється на спеціально організованих керівником підприємства, установи, організації інструктивно-методичних заняттях, що проводяться територіальними курсами, навчально-методичними центрами цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Під час таких занять, що проводяться безпосередньо на підприємстві, в установі, організації, заступниками (помічниками) керівника навчання, персоналом штабу керівництва відпрацьовуються документи з проведення навчання.

З посередниками та працівниками, які на час навчання призначаються керівниками на навчальних місцях з практичного відпрацювання заходів і робіт та/або залучаються до проведення таких заходів і робіт, проводяться інструктажі.

Стосовно питань та надання роз’яснень про участь, погодження графіків та хід проведення навчань і тренувань Ви можете звертатись до співробітників Ірпінського міського сектору за адресою: м. Ірпінь вул Н. Рибака, 2-а та за номером телефону (04597) 92-5-01 або 101.
3 -2

Рятівник Приірпіння, www.rescuer.kiev.ua 
мнс
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.