» » » Податкова: Громадяни можуть до кінця року отримати податкову знижку

Податкова: Громадяни можуть до кінця року отримати податкову знижку

Податкова: Громадяни можуть до кінця року отримати податкову знижкуПлатники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Для цього необхідно до 31 грудня 2014 року подати до територіального фіскального органу річну податкову декларацію, у якій зазначити конкретні суми витрат за 2013 рік. Варто зазначити, якщо платник не використає своє право на податкову знижку до кінця року, наступного за звітним, то таке право на наступні роки не переноситься.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Це можуть бути: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Оригінали підтверджуючих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.

До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, відносяться:
- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % від суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік;
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
- суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
- суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизеля, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
- суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником у вигляді заробітної плати.
Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, що займаються незалежною професійною діяльністю, не мають права на отримання податкової знижки, бо їх дохід не вважається заробітною платою. Цього права також не мають всі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2013 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ.

Ірпінська ОДПІ запрошує скористатися послугами Центру обслуговування платників податків, який знаходиться за адресою: м.Ірпінь, вул.. Шевченка, 2”а”, та подати річну декларацію про отримані доходи за 2013р.
Телефон для довідок – (04597) 67-544.
3 -2

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.