
До групи ГРВІ належать грип, риновірусна, респіраторно-синцитіальна, аденовірусна інфекції та інші гострі запальні захворювання органів дихання. ГРВІ небезпечні розвитком ускладнень (риніти, синусити, отити, пневмонії, менінгіти), але особливу небезпеку становить грип та його ускладнення.
ГРВІ —передаються повітряно-крапельним шляхом.
Найбільша небезпека грипу полягає у тому, що ця інфекція значною мірою знижує імунний захист організму, «відчиняє двері» бактеріальним інфекціям, сприяє загостренню хронічних захворювань.
Як не захворіти?

• Користуйтеся одноразовими масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. ЇЇ потрібно періодично замінювати, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски потрібно одразу викидати у смітник.
• Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання.
• Часто мийте руки - інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
• Користуйтеся тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками після миття рук, для прикриття обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.
• Регулярно провітрюйте приміщення, в якому ви перебуваєте. Вірусні частинки залишаються небезпечними годинами і цілодобово в курному, теплому, сухому, нерухомому повітрі. З тієї ж причини важливо робити вологе прибирання приміщень.
• Декілька разів на день полощіть рот і промивайте ніс. У ніздрях можна вимити з милом, а для полоскань горла підійдуть розчини питної соди або ромашки.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України з метою профілактики захворювання на грип в епідсезоні 2014- 2015року можуть використовуватися вакцини, які мають державну реєстрацію та пройшли лабораторний контроль якості.
Щеплення необхідно проводити тільки в кабінетах щеплення!

• Вранці і ввечері з'їдайте по 1/2 грейпфрута - це хороша профілактика ангіни. У грейпфруті містяться дубильні речовини, які створюють захисну плівку на слизовій.
• Бережіть ноги від переохолодження і вогкості. Якщо все ж ви промочили ноги, пропарьте їх в гірчичною ванні (на 1 л води 2 ст. ложки порошку гірчиці), висушіть рушником і одягніть вовняні шкарпетки.
• Вранці і ввечері протирайте обличчя і полощіть рот і горло відваром подорожника або евкаліпта. Це захистить слизові оболонки і шкіру від осідання хвороботворних мікробів.
• Коли немає сильного вітру, одягніться тепліше і гуляйте, плавно вдихаючи і видихаючи повітря носом. Це допоможе зміцнити слизову носоглотки.
• У період епідемій грипу, збираючись на вулицю, візьміть з собою носовичок, змочений слабким розчином марганцівки. Якщо поруч чхають і кашляють, закрийте хусткою ніс і рот. Це запобігатиме потраплянню інфекцій в організм.
І на завершення хотілося б відзначити, що будь-яке вірусне захворювання, перенесене "на ногах" може погано позначитися на вашому здоров'ї в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання, необхідно звернутися до лікаря, здати всі необхідні аналізи і отримати рекомендації фахівця щодо стратегії лікування. Пам'ятайте про те, що самолікування може призвести до небажаних наслідків та ускладнень.
ЦІНУЙТЕ СЕБЕ І БУДЬТЕ ЗДОРОВІ !!!

Дяченко Леся Олександрівна