» » Мастер-клас: Шиємо шапку на 4 сезони

Мастер-клас: Шиємо шапку на 4 сезони

Якщо ви ще не придбали нову шапку своїй малечі, пропонуємо вам змайструвати її власноруч. І не просто шапку, а таку, яку дитина зможе носити не один рік, та зекономити кругленьку суму батьківського бюджету. І все, що Вам для цього потрібно, це старий светр та фетр, або будь-який інший матеріал для аплікації. Та декілька годин власного часу, наприклад, суботнього.


Крок 1.
Перше, що робимо – обміряємо голову дитини, для якої майструємо обновку. А саме – обхват голови та висоту шапки від центра лоба до тім›ячка. Обхват ділимо навпіл. У мене це вийшло 46:2=23 см. А висота – 19 см.
До висоти додаємо ще 10 см. (це і буде той секрет, завдяки якому шапку можна буде легко збільшити через рік). Переносимо наші розрахунки на светр і вирізаємо два шматка тканини, залишивши по пів см. з кожної сторони для зшивання.

Крок 2.
Далі вибираємо аплікацію. Для мене це найскладніший крок з усіх, бо вгадати, що саме сподобається малечі, – справа, як показує практика, не з легких. Отже, визначившись з аплікацією, її можна малювати власноруч або ж роздрукувати з Інтернету. Я, як правило, сподіваюсь на допомогу комп’ютера. Цього разу мені сподобався ось такий Дракоша.


Крок 3.
Вирізаємо всі деталі аплікації та пришиваємо їх одна до одної. Спочатку зіниці до очей. Потім очі, ніздрі, зуби та гребінь до голови. До речі, фетр можна придбати практично в будь-якому магазині тканин. Коштує він приблизно 8-10 грн. за невеличкий листок формату А4. Але якщо немає бажання заморочуватись с фетром, не біда – візьміть будь-яку іншу щільну тканину, яка не буде розлазитись по краях.

Крок 4.
Тепер готового Дракошу пришиваємо до одного із вирізаних шматків тканини, розміщуючи його не надто високо.


Крок 5.
Зшиваємо деталі майбутньої шапки так, щоб вийшла труба. Обметуємо краї швів. Низ залишаємо, як є, бо ми його не обрізали, і розпускатися він не буде.

Крок 6.
І останнє, знаходимо виміряну раніше висоту (19 см.), перев’язуємо в цьому місці шапку шнурком або стрічкою. І шапка готова! А для того, щоб збільшити її на наступний рік, все, що треба зробити, – це перев’язати стрічку трохи вище. Вдалої Вам творчості!Майстер-клас підготувала
Яна ТЯГЛА
12 -8

мастер клас
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.