» » Буча: Графік навчання залишиться незмінним

Буча: Графік навчання залишиться незмінним

Після планових осінніх канікул освітяни знову приступили до роботи: учні сіли за парти, а педагоги – взялися за навчання школярів та вирішення організаторських проблем. Зокрема, для міста залишаються відкритими кілька важливих питань, які цікавлять і вчителів, і загалом громадськість. А які кроки робляться на шляху до їхнього вирішення – коротко розповів начальник Бучанського відділу освіти Олег Цимбал.

- Олеже Івановичу, відомо, що в деяких населених пунктах України відбулися зміни у розкладі шкільних занять – продовжено кількість уроків, перенесено канікули аби продовжити їх взимку. У такий спосіб вирішили зекономити на опаленні в навчальних закладах. Чи плануються подібні впровадження у Бучі?
- На щастя, нас це оминуло. Школи працюють у штатному режимі, бо добре спрацювала влада на місцях, забезпечивши нормальні умови для навчання. Усі навчальні заклади підключені до системи опалення, тому учбовий графік, а відповідно й канікули, тривають стандартно.

- Школи міста переповнені й стає все складніше організувати навчальний процес. Зараз на слуху питання впровадження другої зміни у школі №5. Ця інформація відповідає дійсності?
- Дане питання справді піднімалося, адже цього року в школі навчається майже на 200 учнів більше, ніж раніше. Класи доповнюються дітьми з родин-переселенців. Ситуація складна для всіх сторін, тож маємо її достойно сприймати. Але проаналізувавши всі «за» і «проти» вирішили відмовитися від другої зміни у школі №5. Принаймні, у цьому навчальному році.

- Питання вирішуватиметься шляхом добудови до школи нових приміщень?
- Можливо. Наразі завершується процес розробки технічних умов запланованої добудови, отримання проектної документації. А це, як відомо, – складна і довготривала бюрократична процедура...
До речі, також готуються документи для облаштування стадіону в ЗОШ №1.
Щодо будівництва спорткомплексу на базі школи №2, то не відомо, коли завершаться дані роботи. Адже зведення споруди розпочалося за рахунок коштів місцевого бюджету, а зараз, як відомо, з фінансуванням складно. Та все-таки – сподіваємося на краще.

- Ще одна проблема, яка виникла на початку навчального року, – зміна підприємства, яке харчує наших дітей. Наскільки відомо, тривають судові позови. Яка зараз ситуація?
- Багато років поспіль бучанських дітей харчувало наше місцеве комунальне підприємство «Продсервіс» з яким завжди було повне порозуміння. Це – заклад громадського харчування, який дорожить своєю репутацією, а отже не виникало питань щодо якості продуктів, меню та обслуговування у шкільних їдальнях. Страви були смачні, з врахуванням всіх вимог СЕС щодо тижневого раціону школярів.
Але в цьому році тендер виграла інша, «чужа», підрядна організація. Попри те, що вони поставили вищу вартість харчування, його якість від цього кращою не стала. З цим не стали миритися і подали позов до суду з проханням розібратися. А тим часом дітей продовжує обслуговувати «Продсервіс». Схоже, що така невизначеність триватиме до нового року.
Як і наприкінці минулого навчального року, зараз харчування здійснюється за рахунок батьків, яким згодом відшкодують кошти через соціальні служби.
Останнім часом на вищих рівнях влади обговорюється питання щодо передачі і розподілу цих коштів на місцях. Якщо таке рішення приймуть законодавчо – це було б дуже добре.

- 1 вересня новий дитячий садочок «Яблунька» відчинив свої двері перед маленькими відвідувачами. Але тоді працювало лише три групи. Чи буде діяти заклад на повну функціональну потужність?
- Він уже працює в повноцінному режимі. Наразі укомплектовано 7 груп, розширено штат працівників, а дітвора забезпечена всім необхідним: достатньо меблів, приладдя, розвиваючих ігор, методичних посібників для вихователів. Тому, сподіваюся, що перебування у «Яблуньці» приносить малечі лише користь і позитивні емоції. Так буде і в майбутньому.
0 0

Андрій Беляков 
СЗОШ №5 детский садик Яблонька
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.