» » Ірпінь: Виставка «Вишитий Кобзар»

Ірпінь: Виставка «Вишитий Кобзар»

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку «Вишитий Кобзар» талановитого вишивальника Рябчука Івана Івановича, яка експонується в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

Іван Іванович народився в с. Петрівському таращанського району на Київщині в 1942 р. Закінчив Львівське музичне училище(відділення народних інструментів) та Ніжинський державний педагогічний університет ім. М.В. Гоголя, здобув спеціальність викладач музики і співі.

З 1970 по 2009 рік працював в уманському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. Т.Г. Шевченка, викладав оркестрове та хорове диригування,керував учнівським оркестром народних інструментів.
Здобув звання відмінника освіти, мав вищу категорію кваліфікаційної комісії, ветеран праці.
З 2009 року проживає з дружиною на Київщині в Ірпені. Має доньку та сина, п’ятеро онуків.
З 2002 року почав займатися вишиванням. Головна тематика робіт – вишивання поезії Т.Г. Шевченка.
На сьогоднішній час виконав 32 роботи «Вишитий Кобзар». В його творчих напрацюваннях є також серветки, рушники, вишиванки, краватки.

Роботи майстра експонувалися в етнографічному музеї Канева, під час обласних заходів – в містах Умань, Бориспіль, Біла Церква, міських заходів культури в м. Ірпені.
В 2014 році під час святкування 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка кінорежисер Петро Олар започаткував на найвищій горі України Говерлі (2061 м.) новий проект «Вишивання рушника українсько-європейської єдності». Пан Рябчук прийняв участь в цьому проекті і організував виставки «Вишитий Кобзар» в містах Західної України: м. Чернівці (обласний художній музей); м. Верховина (музей «Гуцульщина»); м. Стороженці (районний музей); с. Криворівня (музей І.Я. Франка);
В цьому ж році продовжилась участь у цьому проекті в містах Вільнюс, Таураге, Тракаї.


інформує Відділ культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради
3 -2

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.