» » Звіт прокуратури міста перед громадою Ірпінського регіону та м. Буча

Звіт прокуратури міста перед громадою Ірпінського регіону та м. Буча

Прокуратурою міста Ірпеня впродовж поточного року забезпечено належне виконання функцій, передбачених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру».
Звіт прокуратури міста перед громадою Ірпінського регіону та м. Буча

Зокрема, активно використовуються функції координації правоохоронних та контролюючих органів, з цих питань проведено 3 координаційні, 3 міжвідомчі наради.

З початку року ініційовано 110 перевірок в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів в органах влади та місцевого самоврядування, з них: 51 - у сфері нагляду за додержанням конституційних прав і свобод громадян (в тому числі 28 - в сфері охорони прав дітей), 16 - у сфері економічних відносин, 9 - у сфері охорони навколишнього природного середовища, 12 - у сфері земельних відносин, 5 - при виконанні рішень судів та інших органів, 3 - за результатами перевірок Закону України «Про звернення громадян».

Реагуючи на виявлені порушення органам влади та місцевого самоврядування внесено 118 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 137 посадових осіб, з яких 71 - органів державного контролю, відшкодовано понад 5,7 млн. грн. Розпочато 11 кримінальних проваджень в актуальних сферах, у тому числі про корупційні діяння, з питань захисту державної та комунальної власності, бюджету, охорони навколишнього природного середовища, а також при здійсненні державних закупівель та розпорядженні землями. За п’ятьма провадженнями цієї категорії обвинувальні акти стосовно винних вже направлено до суду, за рештою – розслідування триває.

Також у поточному році прокуратурою міста, враховуючи економічну ситуацію в країні активно здійснювалися заходи представницького характеру, спрямовані на наповнення місцевих бюджетів.

Так, до судів пред'явлено 102 позови на загальну суму 29,9 млн. грн., в тому числі про стягнення заборгованостей з орендної плати за землю на 1 млн. грн., сплати коштів за відновну вартість зелених насаджень на 4,3 млн. грн., за договорами про залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури на 1,95 млн. грн., а також про повернення громаді 21 га землі, вартістю 16,6 млн. грн. Судами вже задоволено позовів на 9,4 млн. грн., реально виконано судових рішень на 3,9 млн. грн.

Результати роботи прокуратури міста у 2014 році з питань здійснення наглядової та представницької функції є найкращими за останні 5 років.


Пріоритетним напрямком в роботі прокуратури міста є забезпечення нагляду за додержанням і застосуванням законів з питань земельних правовідносин. Громадськості відомі непоодинокі факти незаконного розпорядження місцевими радами землями Ірпінського регіону та м. Бучі. Вони набули широкого суспільного резонансу та висвітлення у засобах масової інформації.

Зокрема, значних успіхів досягнуто у використанні прокуратурою правових механізмів задля повернення земель, право на які набуто через використання зацікавленими особами незаконних схем та оборудок, оформлення земель на «підставних осіб».

Саме завдяки принципової позиції прокуратури міста та наполегливої праці її працівників у сфері нагляду за законністю прийнятих рішень радами, протягом 2014 року не прийнято жодного рішення про масове виділення землі в Ірпінському регіоні.
Активною є боротьба за так званий «Біличанський ліс», частина якого є Національним парком. Місцевим судом задоволені всі прокурорські позови про незаконність виділення Коцюбинською селищною радою в 2008 році земельних ділянок п’ятистам громадянам загальною площею 72 га. Більшість судових рішень вже набрало законної сили, частина з них ще розглядається в апеляційному та касаційному порядках. На виконання рішень судів органами реєстрації вже скасовано значну кількість державних актів на земельні ділянки, у державну власність повернуто понад 5 га земель, вартістю 2,4 млн. грн. Робота у цьому напрямку триває.
Після політичних подій взимку 2014 року актуальним стало питання повернення державі та громаді незаконно награбованих попередньою владою земель.

Так, прокуратурою міста встановлено факт незаконного виділення земельних ділянок громадянам на землях так званого «Бучанського межигір’я», що було власністю багатьох «знаменитих» людей. Відповідні матеріали направленні до прокуратури Київської області та останньою заявлено позов в інтересах Кабінету Міністрів України, який 17.10.2014 задоволено Ірпінським міським судом. Державі повернуто понад 14 га лісових земель, вартістю понад 18 млн. грн. Допущені порушення при розпорядженні цими землями є предметом дослідження у кримінальному провадженні, зареєстрованому прокуратурою міста Ірпеня.

Викрито суттєві порушення в діяльності Ірпінської ради при розпорядженні у 2008 році землями, загальною площею 8,3 га, вартістю понад 10 млн. грн., на яких, у тому числі, розташований Курган загиблим воїнам. Тоді землі фактично надані кооперативу, до складу якого офіційно входило лише три особи. Така безоплатна передача земель суперечила вимогам законодавства. Задля відновлення законності прокуратурою міста заявлено три позови, один з яких вже задоволено. Розгляд решти триває.

Пред’явленням 12 позовів прокуратура міста оспорює законність рішень Ірпінської міськради 2009 року, якими виділено земельні ділянки загальною площею 7,74 га (в районі вулиць К.Маркса та Свердлова). Повноважень на розпорядження такими землями Ірпінська міськрада не мала. Судовий розгляд справ триває.

Не залишено поза уваги питання збереження для громади Ірпеня заповітних паркових зон. Протягом 2014 року судами прийнято ряд рішень про повернення громаді 3 парків в місті Ірпені, в тому числі парк культури «Жовтневий» та інші, загальною площею понад 5 га.
Всі ці напрацювання молодої команди прокуратури міста (переважна більшість працює до двох років) позитивно оцінені суспільством та громадою.

Окремо слід подякувати за сприяння у виявленні вказаних порушень та реагуванні на них громадським активістам Ірпінського регіону та м. Бучі, журналістам, засобам масової інформації, у тому числі відомим центральним телеканалам, Інтернет видання (особливо Ірині Федорів та багатьом іншим).
Водночас, у передвиборчих умовах прокуратура міста стикалася з додатковими труднощами у «спілкуванні» з псевдо активістами, такими як М. та Б. тощо.
Деякі з них намагаються, так би мовити, присвоїти собі досягнення прокуратури із зазначених питань. Для цього біля будівлі прокуратури міста демонстративно влаштовуються акції із залученням людей, які не є мешканцями Ірпінського регіону та м. Бучі. На таких акціях, які до того ж, проводяться з порушенням встановленого законом порядку, про конкретні вимоги до прокуратури не йдеться.

Можемо лише здогадуватися, чиї інтереси відстоюють таким чином особи, які за часів свого депутатства нічого не протипоставили незаконним рішенням Ірпінської міськради, а деякі з них, до того ж, забезпечили необґрунтоване набуття собою права власності на земельні ділянки та об’єкти нерухомості комерційного призначення.
Складається враження, що проведенням саме таких безглуздих, а у деяких випадках зухвалих акцій, відстоюються інтереси осіб, які не зацікавлені у ефективному виконанні прокуратурою міста своїх завдань. У справжніх активістів Ірпінського регіону та м. Бучі такі заходи вже викликають, як мінімум, здивування, брати участь в цих акціях вони не бажають.

Проте, у нас вистачить сил, натхнення та принциповості у реалізації передбачених Конституцією та Законом України «Про прокуратуру» повноважень та відповідного реагування на будь-які порушення від кого б вони не виходили.
Кожна вкрадена гривня з бюджету та кожна незаконно передана земельна ділянка будуть повернуті громаді. Попереду - наполеглива праця працівників прокуратури міста, адже фактів «сумнівних угод» з розпорядження коштами бюджету та землями громади ще багато.
3 -2

М. Пацкан, прокурор міста Ірпеня 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.