» » » Консультація нотаріуса: Додаткові можливості реєстрації права на майно

Консультація нотаріуса: Додаткові можливості реєстрації права на майно

12 лютого 2014 року набув чинності новий Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року. Цей Порядок значно удосконалює процедуру надання послуг у цій сфері і передбачає можливість подання заяви про реєстрацію прав та їх обтяжень до органу державної реєстрації прав шляхом надсилання поштою.

Зокрема встановлено, що подання документів для проведення державної реєстрації прав здійснюється особисто заявником або шляхом надсилання поштою з описом вкладення. Для проведення державної реєстрації прав заявник подає органові державної реєстрації прав, нотаріусові заяву, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Міністерство юстиції України. Під час подання заяви шляхом надсилання поштою справжність підпису заявника засвідчується відповідно до Закону України «Про нотаріат».

Наказом Міністерства юстиції України від 17 квітня 2012 року «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» затверджені форми заяв, які можуть передаватись поштою (заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень: щодо права власності; щодо права власності на єдиний майновий комплекс; щодо іншого речового права; щодо іншого речового права на єдиний майновий комплекс; щодо обтяження речового права; щодо обтяження речового права на єдиний майновий комплекс; щодо відмови від речового права; щодо припинення прав та їх обтяжень у зв’язку зі знищенням об’єкта нерухомого майна; а також заяви: про відкликання заяви; про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно). При цьому справжність підпису заявника на таких заявах має бути засвідчена нотаріально.
Заявник зобов’язаний самостійно підготувати всі необхідні для державної реєстрації його прав та їх обтяжень документи; виготовити з них копії та вжити заходів для належного їх засвідчення; сплатити державне мито та плату за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; заповнити опис вкладення за встановленою формою та здати пакет документів оператору поштового зв’язку чи кур’єрській службі.

Таким чином документи щодо реєстрації прав та їх обтяжень можуть бути надіслані Вами до органів державної реєстраційної служби поштовим відправленням у встановленому порядку.


Приватний нотаріус Ірпінського міського
нотаріального округу Н. Матвієць

м.Буча вул.Комсомольська, 15; тел. (04597) 48693, 068-1207998
3 -2

законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.