» » Бучанська бібліотека: Вшанували пам'ять останнього кошового отамана Запорізької Січі

Бучанська бібліотека: Вшанували пам'ять останнього кошового отамана Запорізької Січі

На Покрову в Бучі вшанували пам'ять останнього кошового отамана Запорізької Січі

Нещодавно художня література про українське козацтво поповнилась новим цікавим твором – героїко-патріотичною поемою «Останній кошовий отаман Запорізької Січі». Її автор – талановита поетеса Ангеліна Миколаївна Познякова, яку вже добре знають читачі «Бучанських новин» за її публікації поетичних творів. Ангеліна Миколаївна – лауреат міського фестивалю «Київщина – мій рідний край» та дипломант Обласного фестивалю поетів Київщини 2013 року «Поетичний рушник» в номінації «Література для дітей».

Свою поему Ангеліна Познякова присвятила Петру Калнишевському, останньому козацькому отаману, батьку української демократії.

Презентація твору відбулась на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в День українського козацтва в ЗОШ №5 м.Буча.

Автор прочитала свій твір і перед учнями 10-Б постала історія України, починаючи з сивої давнини до руїни козацтва. Вони дізнались про те, де і коли з’явились перші козаки, про боротьбу козаків з татарами, турками та польською шляхтою.

В центрі поеми – образ відважного ватажка запорізького козацтва – Петра Івановича Калнишевського, останнього кошового отамана Запорізького козацтва. Подвиг героя-борця, мученика за волю, незалежність і свободу українського народу оспівала Ангеліна Познякова у своїй поемі.

Відгуки учнів школи №5 про поему Ангеліни Познякової:
Смолько Аня: «Мені дуже сподобалась ця поема. Вона написана досить майстерно і влучно передає історичні події періоду Запорізької Січі. Я бажаю Ангеліні Позняковій продовжувати писати твори на історичну тематику і частіше радувати нас своєю творчістю»;

Шелетецький Євген: «Дуже цікава поема, оспівує події, які стались багато століть тому на теренах України. Я вважаю, що кожний освічений громадянин України повинен знати про таку видатну особу, як Петро Калнишевський. Потрібно більше проводити такі заходи, щоб виховувати змалечку в наших серцях патріотизм і гідність, любов до рідного краю і пам'ять про тих людей, які віддали своє життя за волю і незалежність України, всього українського народу».

Штерн Марія: Поема «Останній кошовий…» дуже сподобалась. Я багато нового дізналась про події доби козацтва. Хотілось, щоб частіше такі люди, як Ангеліна Познякова писали на історичну тематику. Я вважаю, що у наш час саме цього і не вистачає. Обов’язково прочитаю і інші твори цієї поетеси».

Зустріч учнів ЗОШ №5 з поетесою Ангеліною Позняковою відбулась за підтримки працівників Бучанської міської бібліотеки для дітей (завідувача – Гордієнко Яни Дмитрівни та бібліотекаря – Моргун Валентини Григорівни) та завідувача бібліотеки ЗОШ№5 – Самойленко Лариси Адамівни.

Запрошуємо до Бучанської міської бібліотеки для дітей – вул.Енергетиків, 14 (пн. – пт., 9:00 – 18:00)
0 0

Бучанская библиотека
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.