» » » Мінсоцполітики офіційно: Ніхто не збирається повертати забрані допомоги на дітей

Мінсоцполітики офіційно: Ніхто не збирається повертати забрані допомоги на дітей

Як відомо влітку цього року урядом було значно скорочено розмір допомоги при народженні та фактично ліквідована допомога по догляду за дітьми, що в основному вдарило по сім’ям з дуже низькими доходами.

Українська Гельсінська спілка з прав людини неодноразово направляла звернення щодо небезпек і ризиків такого скорочення соціально-економічних прав людей, яке протирічить Конституції. Також більше ніж 4000 людей підписали петицію щодо необхідності перегляду позиції уряду по скороченню допомог на дітей. (http://www.petitions247.net/doglyad) .

Крім того, матері вже неодноразово проводили досить масові мітинги в різних куточках України з вимогами відновити їх права.
Водночас , з отриманої нами відповіді від Мінсоцполітики на яку переправили наші листи і звернення і Верховна Рада і Кабінет міністрів стало кінцево зрозуміло що держава не збирається робити жодного кроку для відновлення прав сімей з дітьми.
Більш того Мінсоцполітики розмахуючи одіозним рішенням Конституційного суду про пропорційність фінансування соціально-економічних прав в залежності від фінансових можливостей держави відкидає будь-які заперечення від правозахисників та експертного середовища та відкриває собі двері до зниження інших соціальних стандартів та гарантій.

Це є вкрай небезпечно оскільки «ручне» керування у сфері соціального захисту створює загрози щодо значного зниження рівня захисту соціально-економічних прав і веде до фактичної незахищеності цих прав.

Мінсоцполітики між іншим згадує, що захист сімей введеться з допомогою інших засобів, зокрема згадується допомога по малозабезпеченим сім’ям та субсидії. Тут варто згадати, що Мінсоцполітики багато разів заявляло, що зекономлені від скасування допомого на дітей кошти (а це дуже маленькі кошти) будуть направлені на підвищення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Вже півроку минуло і попри обіцянки ніхто нічого не зробив для збільшення цієї допомоги. Щодо субсидій, то тут так ускладнили процедуру, що скористатися неї стало дуже складно.

А отже, бачимо, що Уряд і Верховна Рада завжди легкі, що щось забрати, а ось щоб щось відновити, підвищити або вдосконалити, то тут суцільні проблеми. У зв’язку з цим Українська Гельсінська спілка з прав людини буде наполягати на розгляді конституційності скорочення соціальних гарантій для сімей з дітьми, а також на виконанні урядом заявлених підвищень допомоги по малозабезпеченим сім’ям та максимального роз’яснення та спрощення надання субсидій.
0 0

www.i-law.kiev.ua 
законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.