» » » Хресну ходу зустрів Гостомель

Хресну ходу зустрів Гостомель

Уже багато років поспіль прихожани церкви святої Покрови древнього селища Гостомель схиляють коліна в молитві з учасниками хресної ходи, вірниками та сестрами милосердя столичної церкви на честь першого святителя Київської Русі Михаїла. Уже стало традицією, що прихожани цієї церкви щороку вирушають у хресну ходу до монастирів в урочищі Кип’яче, що знаходяться неподалік Коростеня в Житомирській області. Хода триває протягом п’яти днів, на цей раз вона приурочена до Дня на честь ікони Афонської Богородиці. Дорогою її учасники проходять багато населених пунктів і бувають на богослужіннях в храмах. Вчора одне з богослужінь здійснив настоятель Свято-Покровської церкви отець Петро та протоієрей отець Володимир, який є очільником хресної ходи. На богослужінні поминалися всі загиблі в зоні АТО, а також миряни молилися за мир в Україні, й щоб всі наші воїни поверталися живими.

Під час богослужіння отець Петро освятив воду й окропив нею мирян та відслужив акафіст великому святителю Миколаю, після чого відбулася вечірня трапеза й усіх учасників хресної ходи було розміщено на відпочинок, багато з яких ночували в свято-Покровському храмі. Про історію становлення найдревнішого храму в Приірпінні розповів його настоятель.

А от історія святих обителей в урочищі Кип’яче повідомляє нам такі перекази, зокрема про св`яте джерело, де в 1911 році було явлення образу Казанської ікони Богоматері. Від чого вода в джерелі так сильно завирувала, мов закипіла, через що урочище назвали Кип’ячим.


Ікону Богородиці взяли до рук місцеві жінки й дістали опіки від вогняного знамення. І тільки місцевий священик зміг до нього торкнутися й відправити молебень. Згодом біля джерела збудували капличку. Зараз там — храм ікони Казанської Богоматері, а ще відновлено чоловічий монастир. А от церкву на честь Іоана Хрестителя, що діяла при монастирі, заснованому на початку 20 століття, було зруйновано більшовиками.

За оповіддю вцілілих очевидців цих подій, на другий день Великодня 1931 року безбожники вдерлися в обитель, монахів разом з ігуменом було закатовано в храмі Іоана Предтечі, котрий пілпалили з тілами мучеників... Наразі обитель відновлено, а ще закладено жіночий монастир на честь ікони Афонської Богоматері, духовним пастирем і ктитором котрої є настоятель Київської церкви на честь святителя Михаїла, протоірей Роман, який не раз відвідував святу Афонську гору й привозив у рюкзаку наріжні камені для закладки фундаменту храму.


Сьогодні в монастирі — багато святинь з Афонської гори: частинка ризи та поясу Богородиці, мощі 24-х афонських старців, Миколи Чудотворця, Агапіта- цілителя, великомучениці Варвари і Пантелеймона, апостола Андрія Первозванного та інших.
3 -2

Валентин СОБЧУК 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.