» » » В Україні проведуть люстрацію влади

В Україні проведуть люстрацію влади

Очищення влади передбачає перевірку державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів.

Відповідний Закон „Про очищення влади” (№4359а) сьогодні був прийнятий ВР. Відзначимо, Закон був прийнятий з деякими правками, зокрема, щодо кола суб'єктів, які підлягають перевірці. Однак, оскільки остаточного тексту поки немає на сайті ВР, нижче зазначені відомості стосуються першої редакції проекту.
Перевірці підлягають держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, судді, в тому числі судді Конституційного Суду, члени ВККС, члени ВРЮ, прокурори, тощо, а також особи, які претендують на зайняття цих посад. Окремо проектом визначено перелік осіб, які автоматично вважаються такими, які не пройшли перевірку.

Перевірці підлягають відомості щодо:
- достовірності відомостей, викладених у згоді на проходження перевірки, наданій суб’єктом перевірки, форма якої затверджується Національним агентством України з питань державної служби;
- достовірності відомостей, зазначених в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру щодо - суб’єкта перевірки та близьких йому осіб за три попередні роки зайняття посад, визначених пунктом 1 статті 3 цього Закону, за формою, що встановлена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», відповідності встановленої форми декларації, перевірки відомостей декларації шляхом оцінки правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), відповідності видатків отриманим доходам;
- притягнення особи до відповідальності за корупційні правопорушення.

Закон і бізнес
3 -2

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.