» » » Уряд вдвічі скоротив норми використання газу для плит

Уряд вдвічі скоротив норми використання газу для плит

Уряд України скоротив у 1,3-2 рази норми використання газу для газових плит та водонагрівачів, вартість якого субсидується державою, що дозволить заощадити державі до 400-500 мільйонів доларів щорічно і ліквідувати схеми "сірих" заробітків газопостачальних компаній.
Про це повідомив віце-прем'єр Володимир Гройсман журналістам.

Згідно з постановою Кабміну №409 від 6 серпня, оприлюдненою у п'ятницю, соціальний норматив користування газом при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання знижено з 9,8 кубометрів на місяць до 6 кубометрів на місяць, з плитою і без гарячого водопостачання та газового водонагрівача - з 18,3 кубометрів на місяць до 9 кубометрів на місяць, з плитою та газовим водонагрівачем - з 23,6 до 18 кубометрів.
Як пояснив Гройсман, було проведено експеримент, в ході якого встановлено лічильники і підраховано реальну витрату газу в різних категоріях квартир і будинків.

"Реально вийшло, що в конфорці спалюється на місяць до 6 кубометрів, а в зв'язку з відсутністю лічильників газова компанія списує 9,8 кубометрів газу, ціну на який субсидує держава, отримуючи можливість різницю продати з надприбутком", - сказав віце-прем'єр.
В Мінрегіоні уточнили, що в рамках реалізованого разом з USAID проекту "Реформа міського теплопостачання в Україні" було проведено наукове статистично-аналітичне дослідження споживання комунальних послуг, яке охопило майже 55 тисяч домогосподарств.

передає "Інтерфакс-Україна"
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.