» » » Національний Банк України: Обмеження користування валютою

Національний Банк України: Обмеження користування валютою

Постановою правління Національного банку України від 29 серпня 2014 № 540 вводиться ряд заходів по обмеженню користування валютою.

Заборонено резидентам – погашати кредити, позики в іноземній валюті за договорами з нерезидентами, раніше терміну, передбаченого договорами.
Постанова набирає чинності з 2 вересня, і діє до 2 грудня 2014 року.

Банкам – здійснювати операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку без поставки валюти.

Обмежені операції з продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день сумою, що не перевищує в еквіваленті 15 тисяч гривень в рамках однієї банківської установи.

Обмежені перекази фізичним особами за межі України іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями сумою 15 тисяч гривень в один операційний (робочий) день з поточного рахунку в іноземній валюті – на суму, яка в еквіваленті перевищує 15 тисяч гривень, але не більше 150 тисяч гривень на місяць (виняток – оплата на лікування в медичних установах іншої держави, оплата навчального процесу, пенсії, аліменти і т.п.).

Банки зобов’язані обмежити видачу готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати в межах до 150 тисяч гривень на добу на одного клієнта. Винятки: виплата зарплати, відрядних, пенсій, стипендій, інших соціальних і прирівняних до них виплат.

Призупинено випуск банками ощадних (депозитних) сертифікатів, встановлено для уповноважених банків ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку не більше 1%.

Уповноважені банки зобов’язані обмежити видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15 тисяч гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Зазначена вимога розповсюджується на видачу (отримання) готівки як в межах України, так і за її межами незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку. Винятки: диппредставництва, а також операції з забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон.

НБУ зобов’язав проводити видачу готівкових коштів в межах України за електронними платіжними засобами, емітованими як резидентами, так і нерезидентами, виключно в гривнях. Інвалюта, переказана з-за кордону на користь фізичної особи-резидента і нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку, виплачується одержувачу виключно в гривнях.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.