» » Квітковий вернісаж на Співочому полі

Квітковий вернісаж на Співочому полі

Виставку «Єдина Україна», присвячену Дню незалежності, відкрито для відвідувачів

Білосніжний голуб миру, заквітчана Земля та щаслива українська родина — все це створено з квітів... Понад місяць столичні зеленбудівці працювали над фітокомпозиціями. Всього висадили понад 360 тисяч квітів, серед яких колеус, бегонія, агератум, чорнобривці, хризантеми тощо.

Традиційна — однак відмінна від усіх попередніх. Квіткова виставка, присвячена Дню незалежності, цього року пронизана ідеєю єдності та миру. Справжнім інсталяційним дивом є композиція «Україна — лагідна земля, країна щастя, сонця і добра», створена печерськими зеленбудівцями. «Це ніби візуалізація того, чого ми прагнемо, чого бажаємо нашій родині,— розповідає Алла Філіпова, ландшафтний дизайнер Печерського району.— Це квітучі поля, щаслива сім’я, голуби миру в чистому небі.

Квітковий вернісаж на Співочому полі

Ми також показали, що Україна дуже різна, вона неоднакова, але над нею сходить одне єдине сонце, що єднає наш народ. Працювали над композицією два тижні — від зорі до зорі».

Не менш ідейною й патріотичною є композиція «Українська діаспора» від Святошинського зеленого господарства. «Створено глобус, що символізує Земну кулю,— пояснює Вікторія Гарус, ландшафтний дизайнер Святошинського району.— Навколо глобуса розташовані фігури українців — вони є відображенням багаточисленної української діаспори. Діти символізують майбутнє нашого народу».

Як зазначає виконувач обов’язків гендиректора «Київзеленбуду» Вячеслав Суботін, ця виставка присвячена народній самосвідомості: «Ми показуємо, що наша держава продовжує жити — і вона житиме, і ніхто нам не завадить розвиватись далі! Тут багато позитивних емоцій, лунає народна музика. Ми плануємо запросити на безкоштовне відвідування школярів, аби вони перейнялися духом народності та патріотизму».

Відвідувачі, які вже побували на виставці, діляться враженнями охоче, фотографуються біля всіх композицій. «Мені дуже сподобалися «Голуби миру», «Янгол охоронець»,— говорить пані Ольга. Ці інсталяції створили дизайнери Солом’янського та Деснянського району. А от фахівці Дарницького району створили з квітів «Жінку-Берегиню», на що їх надихнув монумент Незалежності на столичному Майдані.

Відвідав виставку і радник Київського міського голови Петро Пантелєєв. Він відзначив творчу роботу працівників зеленгосподарств усіх районів, подякував дизайнерам за їхній талант, а також розповів журналістам, що з міського бюджету не було витрачено на це жодних коштів: «Квіти, використані тут — з теплиць «Зеленбуду». Дякую всім дизайнерам та працівникам зеленого господарства столиці. Вони працювали понаднормово — і завдяки їм ми можемо милуватися цією красою».
Зазначимо, що триватиме виставка до 21 вересня. Вартість квитка — 25 гривень. Для дітей до 7 років, інвалідів та ветеранів ВВВ, а також учасників ліквідації аварії на ЧАЕС вхід безкоштовний
0 0

www.kreschatic.kiev.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.