» » » Місцевій владі дозволять створювати власну поліцію?

Місцевій владі дозволять створювати власну поліцію?

Поліція місцевого самоврядування створюється: міською (міста обласного значення); районною радою; місцевими радами кількох сусідніх територіальних громад (міських, селищних) чи районних рад в межах однієї області.

Створення такої поліції передбачено законопроектом про поліцію місцевого самоврядування, який обговорили в Мінрегіоні за участі європейських експертів. Цей документ поки знаходиться на стадії підготовки.
Проектом передбачено, що поліція місцевого самоврядування має здійснювати свою діяльність виключно в межах території юрисдикції ради (рад), яка прийняла рішення про її створення.

Структуру та чисельність таких органів системи місцевого самоврядування затверджуватиме відповідна рада (ради) з урахуванням нормативів, визначених Кабінетом Міністрів України. Майбутня поліція місцевого самоврядування не входитиме до структури територіальних органів МВС України і буде нести відповідальність, підзвітність та підконтрольність перед територіальною громадою (громадами), радою (радами), яка прийняла рішення про її створення.
Розробники законопроекту також напрацювали механізми взаємодії поліції місцевого самоврядування, правовий статус її працівників, завдання, обов’язки, права, фінансове та матеріально-технічне забезпечення, кадрове забезпечення тощо.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що проект документу потребує ще доопрацювання і цю роботу вони проводитимуть спільно і надалі.
6 -4

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.