» » » За «круглим столом» розповіли про те, як сплачувати податок на нерухоме майно

За «круглим столом» розповіли про те, як сплачувати податок на нерухоме майно

Нещодавно в приміщенні Ірпінської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області відбулось засідання «круглого столу», в якому взяли участь заступник начальник інспекції Людмила Ступак керівники підприємств Ірпінського регіону. На засіданні обговорювались питання особливості нарахування сплати податку на нерухоме майно.

Людмила Ступак зазначила, що порядок нарахування та сплати податку на нерухомість регламентується статтею 265 Податкового кодексу України, відповідно до якої платниками податку є фізичні та юридичні особи, які мають у власності житлову нерухомість. Наголосила, що відповідно до внесених до Податкового кодексу змін з 1 квітня 2014 року базою оподаткування встановлено загальну площу об’єкта житлової нерухомості замість житлової.

Юридичні особи – платники податку повинні зробити перерахунки цього платежу за ІІ квартал поточного року та подати уточнюючу звітність не пізніше 30 липня 2014 року. Фізичним особам податок нараховується за 2013 рік, тому базою оподаткування є житлова площа об'єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток. Територіальні органи Міндоходів надсилають платникам за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку. Термін сплати – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Крім цього, Людмила Ступак звернула увагу на те, що платники податку на нерухомість мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних. Для цього потрібно з’явитися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на майно.

На завершення засідання присутні отримали кваліфіковані відповіді на поставлені запитання.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар