» » » Міністерство освіти і науки: Про нововведення ухваленого парламентом закону

Міністерство освіти і науки: Про нововведення ухваленого парламентом закону

Міністерство освіти і науки окреслило основні нововведення ухваленого парламентом закону.

1. Буде створено окремий колегіальний орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, буде суттєво посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них.

2. Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори будуть відбуватися в один тур за системою "перехідного голосу".

3. Для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5).

4. Усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів. У Національному агентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення.

5. Державні вищі навчальні заклади зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

6. Законом зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год.

7. Зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

8. З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до ВНЗ і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

9. Передбачено створення умов для збільшення мобільності студентів і викладачів.

10. Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.

Адвокат Вікторія Джус
тел.моб. 067 537 05 40
тел.моб. 050 518 30 76
www.advocat-dzhus.com.ua
3 -2

Вікторія Джус 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.