» » Прокуратура міста Ірпеня: «Бучанське межигір’я»

Прокуратура міста Ірпеня: «Бучанське межигір’я»

Прокуратурою міста Ірпеня в квітні-травні 2014 року проведено перевірку додержання вимог земельного законодавства на території Ірпінського регіону та міста Буча.

Перевіркою встановлено, що протягом 2010-2011 Бучанською міською радою прийнято 141 незаконне рішення про надання у власність земельних ділянок та видано державні акти на право власності на земельні ділянки громадянам по вул. Рози Люксембург в місті Буча.
В подальшому, земельні ділянки загальною площею 14, 0455 га відчужено на користь одного громадянина, мешканця Вінничини, 90-річного дідуся народного депутата України Ігоря Калетника.

Рішення Бучанської міської ради прийняті у 2010-2011 всупереч вимогам ст. ст. 20, 116, 118, 123, 149, 141, 151, 156 Земельного кодексу України, ст. ст. 31, 32 Лісового кодексу України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.04.08 № 610р та ст. ст. 9, 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».

Враховуючи викладене, прокуратурою міста Ірпеня підготовлено проект позову в інтересах Кабінету Міністрів України, КП «Бучанське управління житлово-комунального господарства Бучанської міської ради» до Бучанської міської ради, громадян, про скасування рішень про передачу у власність земельних ділянок та скасування рішення про державну реєстрацію права власності громадянина К. на земельну ділянку, площею 14,0455 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та витребування її на користь держави в особі Кабінету Міністрів України, вартістю 18 419 268,7 грн.

Однак, слід зазначити, що відповідно до внутрішньогалузевих наказів, позови в інтересах Кабінету Міністрів України та інших органів центральної влади можуть пред'являти тільки Генеральна прокуратура України та прокуратура обласного рівня. У даному випадку обов'язково необхідно зазначати позивачем КМУ відповідно до вимог Цивільного, Земельного та Лісового кодексів України.
Тому, прокуратурою міста Ірпеня скеровано до прокуратури області матеріали перевірки, і 01.07.14 вказаний позов заявлено до суду.
Прокуратурою міста Ірпеня буде забезпечуватися участь у вказаній справі, і відстоювати інтереси держави та територіальної громади міста.
4 -2

М.Пацкан, прокурор міста Ірпеня 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.