» » » Податківців просять не нараховувати ПДВ на операції Visa

Податківців просять не нараховувати ПДВ на операції Visa

Практика податкової прирівнювати послуги, які міжнародні платіжні системи надають банкам з обслуговування банківських карток, до телекомунікаційних, а не до розрахунково-касових, є хибною.

Так стверджує Незалежна асоціація банків України (далі - НАБУ) у листі на адресу Міністерства доходів і зборів від 10 квітня 2014 року.
Згідно отриманої від банків інформації, під час перевірок податкові органи прирівнюють послуги Visa та MasterCard до телекомунікаційних і застосовують до банків санкції за те, що вони не нараховують на суму таких операцій податок на додану вартість.
У НАБУ переконані, що дії податківців суперечать нормам Податкового кодексу України. Те, що такий вид операцій не оподатковується ПДВ стверджується у листі Державної податкової служби України від 11 січня 2013 року №334/6/15-3115 та листі-відповіді НБУ на адресу Незалежній асоціації банків України від 12 листопада 2012 року№25-313/2459.

«Свою правоту банки змушені відстоювати в органах судової влади, що призводить до зайвих витрат часу та відволікає працівників банку від виконання своїх безпосередніх функцій», - говориться у листі НАБУ до Міндоходів.

Більше того, у минулі роки суди виносили рішення про неправомірність дій податкових органів у цьому питанні. Крім того, у 2014 році Окружний адміністративний суду міста Києва постановив, що банк діяв в рамках чинного законодавства не нараховуючи ПДВ на суму послуг за операціями міжнародних платіжних систем.
НАБУ занепокоєна тим, що свій лист вона надіслала вже більше двох місяців тому, а відповіді від нового керівництва Міндоходів ще до сьогоднішнього дня не отримала.
0 0

www.zib.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.