» » Компенсація за комунальні послуги

Компенсація за комунальні послуги

Останні події в країні так чи інакше торкнулися життя кожного громадянина. І не лише в плані самосвідомості, але й у більш прозаїчних аспектах – соціально-побутовому становищі.
Тільки-но політики вдалися до низки непопулярних кроків в економіці, наслідки реформ відразу ж відчули на своїх гаманцях найуразливіші верстви населення. Насамперед, це стосується галузі житлово-комунального господарства.

Нещодавно вийшла Постанова Кабінету Міністрів України за №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги».
Передбачається, що українці з 1 липня 2014 року зможуть отримати «пільгу» при оплаті за газ, централізоване опалення та гаряче водопостачання, адже тарифи на них вже за два тижні стрімко поповзуть вгору. Але такі привілеї будуть не для всіх. Хто матиме право на компенсацію – поцікавилися у начальника Управління праці і соціального захисту населення Ганни Назаренко.

«У зв’язку із зростанням комунальних платежів вводиться нова послуга – «компенсація витрат» для родин, чий сукупний сімейний дохід нижчий прожиткового мінімуму. Вона відрізняється від звичної для нас субсидії, де враховується сукупний сімейний дохід і відшкодовується 10% вартості послуги.

Компенсації спрямовуватимуться безпосередньо надавачам послуг – за рахунок держави.
Важливо, що розмір прожиткового мінімуму для сім’ї визначається, як сума прожиткових мінімумів для кожного члена родини – в залежності від того, до якої соціальної і демографічної групи населення він належить. При цьому «родиною» вважаються всі особи, які зареєстровані в житловому приміщенні.
Наприклад, у помешканні проживає чоловік, дружина і троє неповнолітніх дітей. Заробітна плата двох дорослих не покриває прожиткового мінімуму для п’ятьох осіб. Такій родині належить компенсація. Тобто, різницю між тією сумою, яку вони сплачували за комунальні послуги раніше, і теперішніми нарахуваннями «гаситиме» держава», - каже Ганна Василівна.

Фахівці прогнозують, що така проміжна форма державної соцдопомоги вводиться для того, щоб з часом взагалі ліквідувати поняття «субсидії». До того ж, вони не виключають, що з
початком опалювального сезону список послуг ЖКГ, які підпадуть під компенсацію, суттєво розшириться (електропостачання, послуги зв’язку, квартплата тощо).

Для оформлення компенсації необхідно звернутися до міського управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Там ви напишете заяву, надасте довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідку про доходи кожного члена родини і пред’явите паспортні дані.

Як пояснили в Мінсоцполітиці, розмір компенсації розраховуватиметься окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний і неопалювальний періоди.

Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року прожитковий мінімум в Україні становить:
для дітей до 6 років – 1032 грн.;
для дітей від 6 до 18 років – 1286 грн.;
для працездатних осіб – 1218 грн.;
для тих, хто втратив працездатність – 949 грн.

«Соціальне об’єднання»

До речі, деякі структурні зміни торкнулися й інших соціальних служб міста. Так, об’єднано відділ у справах сім’ї, молоді та спорту разом із службою у справах дітей. Новий тандем пояснюється змінами на законодавчому рівні. Скорочено й Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який займався сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах.
Відтепер всіма питаннями займатиметься одна служба.

При цьому роль і функції усіх цих структур (власне, як і штат працівників) залишаються незмінними – це опіка над дітьми, допомога родинам, робота з молоддю міста та співпраця з громадськими організаціями.
Начальником новоутворення стала Світлана Архипенко, яка не один рік пропрацювала в сфері охорони дитинства і соціального захисту.
3 -2

Людмила ГЛАДСЬКА, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.