» » » Україна «потопає» у смітті

Україна «потопає» у смітті

Відходів, які накопичилися в Україні, вистачить на 10 років безперервної роботи сміттєспалювального заводу. Вирішити проблему зі сміттям допоможе лише його сортування і введення зеленого тарифу на сміттєспалювання.

Сміття, що накопичилося в Україні за всі роки незалежності, вистачить на десятиліття роботи сміттєспалювальних заводів. розповів генеральний директор однієї з компаній, яка займається вітровою енергетикою, Карл Стурен.

«Світовий досвід говорить про те, що треба сортувати сміття. Я вважаю, що переробка сміття - довгострокова і правильна мета. Але 22 роки ми говоримо про те, що треба щось робити зі сміттям і 22 роки сміттєві звалища навколо кожного обласного центру зростають, зростають і зростають», - заявив він.

«План-максимум - це організація сортування сміття. А в найближчі п'ятнадцять років потрібно почистити країну, тому що, на жаль, кількості сміття, яке знаходиться в Україні сьогодні, практично вистачить на те, щоб десять років спалювати його на сміттєспалювальному заводі», - сказав пан Стурен.

Як переконаний експерт, українська влада повинна звернути особливу увагу на цей перспективний сектор відновлюваної енергетики. У цьому контексті він додав, що з метою розвитку цього напрямку можна ввести зелений тариф не тільки для виробництва біопалива, але і для сміттєспалювання.

У країнах ЄС у якості вторинних матеріальних ресурсів використовують 40-65% ТПВ. У СНД захоронення піддають 97-98% утворюються ТПВ. Як Європа бореться зі сміттям, розбиралася У.К.
0 0

Катерина Білоус 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.