» » Вода вдарить по гаманцях українців

Вода вдарить по гаманцях українців

З наступного місяця українці більше платитимуть за водопостачання та водовідведення. У Нацкомпослуг заявляють, що таким чином тарифи приводять до економічно обгрунтованого рівня.

З 1 липня в Україні зростуть тарифи на водопостачання в середньому на 84%, на водовідведення (стоки) - на 105%, на водоспоживання (вода і стоки) - на 93%.

У Нацкомісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, зазначають, що тепер українці платитимуть за воду відповідно до економічно обґрунтованого рівня, - тобто із закладеною рентабельністю до 5%.

Як повідомляла «Україна Комунальна», за словами члена Нацкомісії Дмитра Григор'єва, тарифи на воду підвищувалися в останній раз в 2008-2012 роках. За цей час їхня собівартість істотно зросла - більше потрібно коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів. Водоканали не можуть працювати у збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, щоб вони взагалі не померли.

«У зв'язку з цим з 1 липня підвищуються тарифи на воду для 26 із 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Інші водоканали, швидше за все, підвищать тарифи з 1 серпня або восени» - зазначив пан Григор'єв.

Окрім того, він повідомив, що тарифи на воду зростуть нерівномірно: до прикладу, в Івано-Франківську водопостачання подорожчає на 41,7%, у Чернівцях - на 14,6%.

Як зазначають у Нацкомісії, «причесати під гребінку» всі «водні» тарифи неправильно, оскільки у водоканалів різні проблеми, які потребують індивідуальних рішень.

«Десь потрібно ремонтувати зношені мережі, десь закуповувати обладнання для лабораторій, які перевіряють якість води. На ці завдання потрібні різні обсяги фінансування, тому сьогодні підприємства водної галузі розробляють інвестпроекти, наприклад, з модернізації очисних споруд. Під ці бізнес-плани реально отримати кредити від Світового банку. Такі успішні приклади по водоканалам вже є», - каже пан Григор'єв.

У Нацкомпослуг запевняють, що зростання тарифів на воду не сильно вдарить по гаманцях українців. Так, незахищені категорії населення - пенсіонери та багатодітні сім'ї зможуть скористатися пільгами та субсидіями, а середньостатистична сім'я з двох осіб, згідно з розрахунками, буде платити в місяць на 36 грн більше - тобто не 40, а 76 грн.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.