» » Спортивна «тріада»: В Ірпені відбулися змагання пам’яті героїв

Спортивна «тріада»: В Ірпені відбулися змагання пам’яті героївУ минулі вихідні в Ірпені, на базі школи №12, відбувся фізкультурно-спортивний захід, присвячений пам’яті Небесної сотні. Усі, хто долучився до змагань, могли випробувати себе в грі з регбі, футболу та боксу. Організатори – територіальна громада Ірпеня разом з Ірпінською дитячо-юнацькою спортивною школою.

Тематику турніру та й загалом привід для дружнього зібрання організатори пояснили так: «Сьогодні – для всіх нас. Потрібно усвідомити, що на кожному – лежить персональна відповідальність за майбутню долю країни і її нащадків. Хоча ми й досі виборюємо право на те, щоб жити у вільній, демократичній, правовій країні. Ми – громада і лише нам визначати і вирішувати, як жити. Всі ми повинні власним прикладом, діями, думками показати, що ми будемо жити гідно, ми – патріоти країни. І, насамперед, потрібно шанувати і знати своїх героїв».
Тож, доводячи, що краще свою енергію спрямовувати у мирне русло, а не на погані вчинки, розпочалася низка спортивних поєдинків.

Зокрема, регбі представляла команда Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи.
Її тренер Костянтин Бузіловський – корінний ірпінчанин, пов’язав своє життя із спортом ще з дитинства. «Скільки пам’ятаю, ДЮСШ відвідував з 1-го по 12-й класи. Там працює і мій тренер, який надихнув мене на цю справу. І ось уже 10 років, як я професійно «хворію» спортом, і два роки – професійний, граючий тренер», - ділиться Костянтин. А здобутки справді є: за короткий проміжок часу вихованці 1998-1999 років народження стали чемпіонами України з регбі. «Зараз з дітьми 2001-2002 року народження беремо участь у першому турі відкритого чемпіонату України. Взагалі, я пропагандую здоровий спосіб життя, вважаючи, що в здоровому тілі – здоровий дух! І всіх запрошую приєднатися грати у регбі – універсальний, драйвовий вид спорту!», - каже молодий тренер.
-


А ось боксували на регіональних змаганнях відразу кілька команд: з Ірпеня, Бородянки, Пісковки, Бучі (клуб «Колос») та Києва. Серед учасників-боксерів – як діти 2001-2005 років народження, так і дорослі та вже визнані спортсмени. Адже у ринзі були й ті, хто виступає на Чемпіонатах України, призери Чемпіонату світу з боксу. Та й судді не поступалися майстерності кращим фахівцям: команди оцінювали майстер спорту, суддя національної категорії Олександр Кунець та майстер спорту з боксу СРСР, 5-кратний чемпіон турнірів з боксу Володимир Олександрович.

Організатором боксерських поєдинків виступив місцевий активіст Роман Хоменко.
Досить численними були й команди футболістів. Позмагатися приїхали аматори, але досить високого технічного рівня – з Університету ДПА, міста Ірпеня і міста Вишневого. Загалом – 9 команд. «Куратором» даного виду спорту на цьому турнірі був тренер з футболу Дмитро Хоменко.

Для когось – перші кроки і спроби, для декого – повсякдення праця, яка гартує тіло і характер: саме так можна говорити про ці спортивні змагання. Але головне не стільки перемоги і здобутки, як добрий посил до миру і єднання, що містив у собі спортивний захід. Це підтвердив і директор Ірпінської ДЮСШ Володимир Тарасов:
«Мета цього спортивного заходу – активізувати фізичну культуру і спорт в регіоні, щоб молоді і красиві люди сиділи не з пивом, а дбали про власне здоров’я, були на спортмайданчиках. Дуже приємно бачити дітей та молодь, які у вихідний день прийшли показати себе, позмагатися. І ми сподіваємося, що це - перший наш турнір, який в подальшому стане традиційним!»

Такої ж думки і Олександр Ніколаєць – керівник Самооборони міста Ірпеня, її силової частини. «Ми – місцеві, живемо тут, тож і переймаємося, щоб молодь виховувалася достойно. Безпосередньої участі у змаганнях не беру – старий вже! (жартує). А загалом – майстер спорту з гирьового спорту. Це «звання» утримую вже 45 років. До речі, хочу повернуту таку секцію, яка свого часу дуже процвітала», - поділився він своєю ідеєю.

Як і в кожних змаганнях, були в цей день переможці і ті, хто поступився певними позиціями. Але на те вони й спортсмени, щоб не зважати на поразки, а врахувавши помилки – набувати досвіду і йти вперед. Та й загальна атмосфера не давала засмутитися: спільна мета і доброзичливість не розділяли їх на переможців і переможених.


Крім того, «підсолодили» суботній день і багато сюрпризів, які чекали на учасників свята: дітям організували безкоштовне морозиво, цукрову вату, атракціони, боді-арт, діяли майстер-класи по рукоділлю.

Павло Омельчук, співорганізатор заходу:
- Зібралися представники територіальної громади і вирішили провести такий турнір, адже в нашому житті вистачає поганих речей, а на спорт, як правило, часу немає. Крім того, бракує подій, які б об’єднували людей. Тож, спільним рішенням прийшли до того, що треба провести спортивне свято.

Якщо бути відвертим, то місцева влада, більшість її представників, перешкоджала у проведенні заходу, бо він був аполітичним, без піару тих чи інших осіб. Але ми поставили перед фактом – спортивне свято буде! І настрої дещо змінилися. Наприклад, до події долучилася частина депутатів, які в тій чи іншій мірі допомогли і підтримали.
Але головні підготовчі моменти лягли на плечі громади – кожен допоміг по можливості, але щиро, відверто і від душі.

3 -2

Людмила Гладська, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.