» » » Консультація юриста: Договір найму

Консультація юриста: Договір найму

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
Уклали договір найму житла. Наймачі (їх двоє) систематично порушували порядок, права та інтереси сусідів. Один з наймачів розірвав договір, а з іншим договір хочу розірвати я. Проте наш договір не був нотаріально засвідчений, а укладений у простій письмовій формі. Ніякий податок я не сплачувала. Чи загрожує мені якась відповідальність в разі подання ними заяви до прокуратури?
Віталія


Відповідь
Аналізуючи норми цивільного законодавства України, зазначаю, що згідно положень останнього, договір найму житла укладається у письмовій формі. Нотаріальне посвідчення такого договору може мати місце лише у випадку волевиявлення сторін і не є обов’язковим. Обов’язковому нотаріальному посвідченню підлягає лише договір оренди житла з викупом (ст. 811 ЦК України).

Стосовно оподаткування, то ПК України передбачає, що суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору включаються до загального місячного оподаткованого доходу.
Тому, Ви повинні були щороку до 01 травня подавати декларацію до органу податкової служби та сплачувати податок.
У Вашому випадку, теоретично, відповідальність може мати місце двох видів - адміністративна та кримінальна.

Щодо адміністративної відповідальності, то стаття 164-1 КУпАП передбачає, що неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларації перекручених даних, не ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку,- тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Нормами кримінального законодавства передбачена відповідальність за ухилення від сплати податків, але чи буде її застосовано залежить від того скільки саме коштів не надійшло до бюджету. Адже, ч. 1 ст. 212 КК України передбачає, що ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене особою, яка зобов’язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах.

Примітка до цієї ж статті визначає, що під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов’язкових платежів, які в тисячу і більше разів перевищують установлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян.

Зазначаю, що в частині кваліфікації злочинів, сума неоподаткованого мінімуму встановлюється на рівні соціальної пільги, яка визначається ПК України. У 2014 році вона дорівнює 609,00 грн. Тобто, для того, щоб до Вас було застосовано даний вид відповідальності, сума завданої шкоди має бути не менше ніж 609 000 грн.

Таким чином, враховуючи викладене, максимум, що Вам загрожує – це притягнення до адміністративної відповідальності та накладення штрафу у розмірі 136,00 грн.
Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
юрконсультація
  3
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар