» » Природні ресурси на межі вичерпання

Природні ресурси на межі вичерпання

Природа має здатність до вичерпання, тому для її відновлення державою передбачені заходи, які є обов’язкові до виконання всіма громадянами України. Винятків закони України не роблять ні для кого.

Враховуючи, що це є пріоритетним питанням, прокуратурою міста Ірпеня проведено результативні перевірки на вказаному напрямку. Так, встановлено, що відновна вартість зелених насаджень до місцевих бюджетів не сплачується, фонди охорони навколишнього природного середовища не створюються та не фінансуються. Радами зменшується розмір відновної вартості зелених насаджень за рахунок прийняття неправомірних рішень щодо її сплати «під пляму забудови», розрахунок відновної вартості визначається всупереч нормативів.

Реагуючи на вказані порушення прокуратурою міста внесено ряд подань до органів місцевого самоврядування та пред’явлено до судів 26 позовів про стягнення заборгованості відновної вартості зелених насаджень на загальну суму 3, 9 млн. грн.

Також Ірпінським міським судом задоволено позов прокуратури міста Ірпеня до Ірпінської міської ради про скасування пункту рішення ради від 28.01.11, яким визначено, що відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується в обов’язковому порядку «під пляму забудови» під час передачі такої ділянки у власність відповідній особі, а інші зелені насадження підлягають передачі на збереження і утримання згідно укладеного договору.

Аналогічний позов прокуратурою міста пред’явлено до Бучанської міської ради про скасування рішення від 28.01.10, яким встановлено сплату відновної вартості зелених насаджень тільки під пляму забудови, а не на всю земельну ділянку, який в свою чергу, перебуває на розгляді Ірпінського міського суду.
Тому закликаємо всіх жителів Приірпіння та м. Буча, органи місцевого самоврядування до свідомого ставлення до природних ресурсів та виконання законів України.

Н.М.Радченко, прокурор прокуратури міста Ірпеня
Коментарів: 0
Додати коментар