» » » Заробітна плата в конвертах - свідоме ухилення від оподаткування

Заробітна плата в конвертах - свідоме ухилення від оподаткування

Багато хто на початку своєї кар'єри стикався з проблемою небажання роботодавцями узаконювати трудові відносини. Не офіційна робота являє собою домовленість працівника з роботодавцем щодо виконання певних обов'язків.

Оплата послуг працівника має вигляд не досить прозорої діяльності. Як приклад: в обумовлену дату Ви отримуєте вашу зарплатню у простому конверті. Якщо дехто вважає що "Заробітна плата в конвертах" відрізняється від звичайної більшим розміром, тобто неофіційним та неоподаткованим прибутком - то Ви помиляєтесь. Іноді такий вид розрахунку зумовлений небажанням роботодавця надавати вам соціальний пакет та платити за Вас податки.

Все було б нічого. Але настають такі моменти, коли роботодавцю не вигідно стане сплатити Вам заробітну плату, або він в один прекрасний момент відмовиться оплачувати вам працю через його невдоволення вашою роботою. В такому разі вам буде дуже важко довести свою правоту, так як офіційно ваші трудові відносини ні чим не підтверджуються.

На щастя така ситуація не безвихідна, при старанному підході. По перше, Вам не обхідно, зібрати всі можливі докази вашої роботи у цього роботодавця. Такими можуть являтися: довіреності виданні на ведення справ у суді, документи організації де фігурує ваше прізвище, показання свідків. Усі можливі докази Вам слід зібрати і прикріпити до заяви в прокуратуру про захист ваших прав щодо отримання заробітної плати. Крім цього, Ви повинні повідомити податкові органи про такі порушення, як "Заробітна плата в конвертах".
За результатами проведених перевірок з боку вищевказаних органів проти підприємства або підприємця можуть порушити кримінальну справ за ст. 212 Кримінального кодексу України - Ухилення від сплати податків.

Ці проблеми потребують усвідомлення кожним роботодавцем, кожним підприємцем та кожним найманим працівником. Трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем мають бути зафіксовані у трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці та розмір заробітної плати, так як зарплата «в конвертах» та праця без належного оформлення трудових відносин переслідують наше суспільство і мають характер «руйнівної сили», як для економіки країни у цілому, так і для кожного громадянина зокрема. Працівники, які одержують гроші «в конверті» є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.

В Ірпінськой ОДПІ постійно проводиться роз'яснювальна робота та співбесіди з суб'єктами господарської діяльності - фізичними особами, під час яких доводилась інформація про необхідність підвищення розміру заробітної плати найманим працівникам та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб. На сьогоднішній день триває робота по виведенню заробітної плати з «тіні», адже від цього залежить рівень надходжень дохідної частини бюджету країни, міста, регіону та добробут кожного громадянина, по ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях державного та приватного секторів економіки, а також виплати заробітної плати найманим працівникам «в конвертах».

З початку року Ірпінською ОДПІ за результатами проведених перевірок правильності нарахування, повноти та своєчасність перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету, виявлено 21 ФОП, які виплачували доходи у вигляді виплати заробітної плати без належного оформлення трудових угод, (за результатами контрольно-перевірочної роботи виявлено 13 найманих осіб), додатково сплачено Податку на доходи фізичних осіб -31,0 тис.грн. в т.ч.: від фізичних осіб-підприємців - 23,0 тис. грн. та від юридичних осіб - 8 тис. грн.; єдиного соціального внеску – 14,1 тис. грн. В результаті проведеної роботи 7 фізичних осіб зареєструвались суб’єктами підприємницької діяльності.

Це стратегічно важливий напрям, за результатами роботи якого буде збільшено не лише надходження до бюджету, а й суттєве збільшення рівня соціальної захищеності громадян України.
0 0

Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар