» » Новий дитсадок у новому мікрорайоні Бучі

Новий дитсадок у новому мікрорайоні Бучі

У понеділок, 12 травня, відбулося відразу три громадські слухання щодо містобудівної ситуації в Бучі. Відповідно, на розгляд присутніх виносилося три детальних плани території, які представив проектний інститут – «Ладопроект». За словами архітекторів, саме ця організація зарекомендувала себе, як територіальний відділ, який чітко розуміє всі завдання по проектуванню міста. Тож, про майбутні будівельні задуми конкретніше розповів представник «Ладопроекту» Валерій Косарєв.

Першим слухали питання про розробку детального плану території для розміщення садибної житлової забудови та об’єктів громадського призначення в межах вулиць Шевченка, Гоголя, Пушкінська та існуючої житлової забудови. Орієнтовна площа – 3,3 га.
Як зазначив Валерій Косарєв, основою для розробки детального плану території стало рішення і завдання сесії Бучанської міської ради. Дана ділянка обмежена низкою вулиць, поряд – кафе і ресторан «Отаманша», садибна забудова.

Згідно детального плану є намір додатково розмістити на даній ділянці чотири садибних житлових будинки, які вже мають документи на право власності. Крім того, тут планується звести дві споруди громадського призначення – об’єкт побутово-торгівельного обслуговування по вул. Гоголя і дитячий садочок на 110 місць. Щодо останнього, то його поява є дуже очікуваною для жителів міста.

Підтвердила це і завідувач відділом містобудування та архітектури Бучанської міської ради Валентина Ткаченко: «На перший погляд маленький детальний план території насправді знімає соціальну напругу і дає місце для розташування нового садочка. Як відомо, сьогодні в дошкільних закладах є велика потреба. Тим більше, що в даному мікрорайоні немає дитсадка. Сюди й зручно буде добиратися, бо добре розвинена система громадського транспорту – курсують маршрутки.

Дана територія ще впорядкується і буде приведена у належний вигляд.
Питання переповненості дитсадків актуальне і для Києва. Згідно даних влади, 33 тисячі дітей стоять у черзі до столичних дитсадків. У Верховній Раді хочуть підняти питання стосовно організації приватних дитсадків за умови, що вони коштуватимуть дешевше від муніципальних. Але все це – досить сумнівно. Натомість, було б добре, якби повернулися правила «соціального навантаження» для забудовників: якщо будуєш житловий комплекс, маєш поряд звести школу і садочок», - прокоментувала ситуацію Валентина Григорівна.
Загалом, у даному детальному плані про якісь глобальні зміни чи нові підходи мова не йде. Питання вирішували в рамках логічної і «спокійної» забудови. Нове – це садочок і об’єкт побуту. Всі інші садибні будинки забезпечені у законний спосіб землею і їх межі визначені кадастровим планом – вони є законною власністю.

Щодо умов життєдіяльності цієї місцевості, то система проїздів забезпечує експлуатаційні, протипожежні вимоги до всіх норм. Транспортна система базується на сітці вулиць, які вже склалися. Проектом лише додатково пропонується розставляння дорожніх знаків. Інженерне забезпечення вирішується шляхом підключення цієї забудови до централізованих мереж міста (переважно через вул. Пушкінську). Дотримано необхідних правил пожежної безпеки.

Якщо перший детальний план території «пропонував» соціальний заклад, то наступний виходить виключно з потреб необхідності оформлення містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів. Ним лише уточнюється існуюча житлова забудова. Адже відповідно до законодавства передбачено, що всі ДПТ розробляються з містобудівними умовами і обмеженнями. Вони, в свою чергу, мають певну градацію. Якщо будується житловий приватний будинок до 300 м кв, то відділ архітектури має оформити на нього будівельний паспорт. Якщо ж побудовано житло площею 301 м кв і більше (теж індивідуальний) вже потрібно отримати містобудівні умови та обмеження.
Тож, мова йшла про територію, орієнтовною площею 1,9 га, для розміщення садибної житлової забудови в межах вулиць Інститутська, Тургенєва та існуючої житлової забудови.

Проектанти пояснили, що за складом проектної документації вона відповідає діючим нормам, а межі ділянки визначені документами на право землекористування. Додатково на цій території, згідно наданих документів, будуть розміщуватися ще два садибних житлових будинки. Їхня поверховість і площа в детальному плані не визначається, але вони будуть індивідуальними.

Для реалізації задуму є всі необхідні умови: інженерне (централізоване водопостачання та водовідведення), транспортне, протипожежне забезпечення. Громадські будівлі на даній території не передбачаються.
Третє громадське слухання стосувалося розробки детального плану території для розміщення міні-готелю та концерт-холу, орієнтовною площею 5,0 га. Новий комплекс буде розташований в межах вулиць Ватутіна, Шевченка, Яснополянська та існуючої житлової забудови.
Дана ділянка переважно зайнята садибною забудовою, але також там розташований ресторан «Ёлка». Саме поряд з ним виділено місце під нову споруду для проектування і розміщення міні-готелю та концерт-холу. Поблизу з цим об’єктом передбачена резервна ділянка під об’єкти громадського призначення. Схема вулиць – існуюча і діюча. Головна з них – вул. Шевченка, де проходить траса державного значення Київ-Ковель. Решта шляхів – місцевого значення.


Провулок Яснополянський поки не склався в плані благоустрою, тому досить складно ним проїхати.
Інженерне забезпечення даного комплексу планується по прилеглим вулицям. Каналізування (водовідведення виходить на вул. Яснополянську і Ватутіна вниз по рельєфу) та електропостачання – централізоване.
Але в архітекторів виникло декілька уточнень. Наприклад, потрібно внести у проект проїжджу частину, щоб діяльність забудовника не заважала решті жителів: це – так звані «господарські під’їзди». Також не повинно бути проблем із шумовими характеристиками концерт-холу, аби він не заважав тамтешнім жителям. Тому такі моменти потрібно ще доопрацювати.
Зауваження-пропозиції проектанти і забудовники пообіцяли прийняти до уваги.
6 -4

Андрій, 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.