» » Прокуратурою міста Ірпеня проведено чергові перевірки

Прокуратурою міста Ірпеня проведено чергові перевірки

Прокуратурою міста проведено чергову результативну перевірку дотримання вимог земельного законодавства на території Ірпінського регіону та міста Буча.

Так, за результатом перевірки дотримання вимог Земельного кодексу України, законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування», «Про особисте селянське господарство» при прийнятті рішень Ірпінської міської ради «Про надання дозволу ТОВ «Ольвія Консалтінг Груп» на виготовлення детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь обмеженого вулицями Карла Маркса, Свердлова та с/т «Берізка» встановлено передачу у приватну власність 13 громадян земельних ділянок загальною площею 7,74 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

В подальшому, громадянами від імені яких за довіреностями діяла одна особа, відчужили за договорами купівлі-продажу належні їм земельні ділянки на користь ТОВ «Ольвія Консалтінг Груп», без зміни їх цільового призначення.

Вивченням проектів відведення та інших документів встановлено, що земельні ділянки виділись одним масивом, на користь мешканців міста Києва та інших областей України, які надали доручення одній особі, а в подальшому були переоформлені на ТОВ «Ольвія Консалтінг Груп» з істотними порушеннями вимог земельного та іншого законодавства.

Так, зокрема, встановлено, що земельні ділянки виділено за адміністративними межами населеного пункту міста Ірпінь, підписи в заявах громадян на виконання проектів відведення земельних ділянок та актах передачі на зберігання межових знаків мають суттєві розбіжності та інші.

Вищевикладене свідчить про наявність спільного умислу директора ТОВ «Ольвія Консалтінг Груп», депутатів Ірпінської міської ради та службових осіб відділу Держкомзему в м. Ірпені на заволодіння земельними ділянками шляхом зловживання службовим становищем, тобто про наявність ознак злочинів, передбачених ст.ст. 190, 364 КК України.
Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою міста до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення.

На даний час, в рамках кримінального провадження вже проведено ряд невідкладних процесуальних дій для з'ясування обставин вчиненого злочину.
Крім того, на даний час прокуратурою міста вже підготовлено позовні заяви про повернення незаконно відчужених земель у власність територіальної громади міста Ірпеня.
0 0

І. Морозов, старший прокурор прокуратури міста Ірпеня юрист 3 класу 
Прокуратура міста Ірпеня
Коментарів: 0
Додати коментар