» » Прокуратура: Боротьба з незаконним відчуженням землі в Ірпені

Прокуратура: Боротьба з незаконним відчуженням землі в Ірпені

Прокуратура міста Ірпеня в 2013 році вже звітувала перед громадою за розпочату роботу по перевірці законності рішень Ірпінської міської ради № 4842-90-У від 25.06.10, № 5088-92-У від 30.07.10, № 4243-84-У від 03.03.10, № 4554-88-У від 14.05.10 якими передано в приватну власність членам ОК «ЖБК Зелений гай» 78 земельних ділянок.

Протягом 2013 року прокуратурою міста Ірпеня до Ірпінського міського суду заявлено позов про скасування рішення Ірпінської міської ради та визнання недійсними державних актів 30 громадянам. Вказаний позов на даний час перебуває в провадженні суду.
Враховуючи велику об’ємність матеріалів перевірки та значну кількість осіб, які стали «щасливими» власниками землі, а також постійний перепродаж вказаних земельних ділянок з метою затягування процесу перевірки, в квітні 2014 року прокуратурою міста Ірпеня перевірку завершено.
За результатами перевірки прокуратурою міста Ірпеня до суду заявлено позов в інтересах держави до Ірпінської міської ради про скасування рішення та визнання недійсним державних актів на земельні ділянки.

Цікавим є й той факт, що по вищевказаному цивільному позову прокурором залучено аж 49 відповідачів, а ціна земельних ділянок склала понад 7, 3 млн. грн.
Результати перевірки засвідчують те, що громадяни отримали в приватну власність земельні ділянки як члени ОК «ЖБК Зелений гай», не маючи при цьому жодного відношення до членства в кооперативі та з значним порушенням вимог земельного законодавства.
Під час перевірки ОК «ЖБК «Зелений гай» не надано жодних документів, які б підтверджували членство вищевказаних громадян у даному кооперативі, а також підтвердження факту використання ними земельних ділянок, що передані їм у власність. З пояснень голови ОК «ЖБК «Зелений гай» вбачається, що земельна ділянка площею 8, 3920 га з моменту надання її в оренду кооперативу та на час передачі її в приватну власність громадянам не використовувалась, рішення про її розподіл між членами не приймалось.

Пояснення власників земельної ділянки дуже різняться. Одні стверджують, що не отримували взагалі земельні ділянки, інші зазначають те, що не мають жодного відношення до кооперативу «Зелений гай», а треті взагалі пояснюють, що отримали грошову винагороду за відмову від земельної ділянки кооперативу на користь третіх осіб.

Як стало відомо під час перевірки, більшість з вказаних земельних ділянок після їх перепродажу опинилася у власності одного громадянина.
Реагуючи на вказані порушення, прокуратурою міста Ірпеня до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ст.ст. 364, 366 КК України відносно деяких посадових осіб ОК «ЖБК «Зелений гай». На даний час триває досудове розслідування, яке знаходиться на особливому контролі в прокуратури міста Ірпеня.
3 -2

М.Пацкан, прокурор міста Ірпеня радник юстиції 
Прокуратура міста Ірпеня
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.