» » Виконком інформує: Важливе завдання – оздоровити дітей

Виконком інформує: Важливе завдання – оздоровити дітей

Виконком інформує: Важливе завдання – оздоровити дітей15 квітня відбулося засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради. Робоча зустріч проходила під керівництвом міського голови Анатолія Федорука, який і задав динамічний та, разом з тим, «вдумливий» темп розгляду низки важливих питань.
Знову на часі – комунальна галузь, освітянська сфера та юридичні врегулювання різних моментів життєдіяльності.

Про підсумки роботи житлово-комунального господарства в опалювальний період, що минув, а також плани на наступний – громадськість інформував в.о. відділу ЖКГ Леонід Колосовський.
За його словами, була створена робоча група з контролю за виконанням «комунальних» робіт. Усі заплановані заходи переважно були виконані, відклали лише ті, що пов’язані з державним фінансуванням. «Але сезон «прожитий», - констатують фахівці.
Що ж до перспектив, то потрібно вирішити питання в мікрорайоні Мельники – побудувати модульну котельню по вул. Чкалова, щоб відійти від 2,5 км «пустої» теплотраси. Також вже майже завершені роботи по нових теплопостачальних об’єктах по вул. Склозавоській і вул. Тарасівській.
У розрізі даного питання піднімалася й інша тема. Вартість паливно-мастильних матеріалів буде зростати, а відтак – переглянеться тарифна політика. Тому міський голова Анатолій Федорук дав доручення управлінню праці разом з комунальними службами створити реєстр – список людей, які потребують підтримки у вигляді адресної матеріальної допомоги. Таким чином, з найуразливіших верств населення зніметься непомірний тягар сплати за послуги ЖКГ.
Законодавчі постанови про підвищення вартості газу зумовили потребу у коригуванні тарифів для бюджетних установ і промислових підприємство. Логічно, що у сторону зростання. Тож, з 1 квітня для бюджетних установ та організацій тариф на теплову енергію становитиме – 894,00 грн. за 1 Гкал – без ПДВ і 1072,80 за 1 Гкал - з ПДВ. Скоригований плановий тариф на послуги з централізованого опалення без приладів обліку з ПДВ – 27,22 грн. за 1 м кв. Скорегований плановий тариф на послуги з централізованого постачання гарячої води з ПДВ – 50,22 грн. за 1 м. куб.

Разом з тим, для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання тариф на теплову енергію встановлений Національною комісією без ПДВ буде – 894, 00 за 1 Гкал і 1072,80 за 1 Гкал - з ПДВ. Скоригований плановий тариф на послуги з централізованого опалення без приладів обліку з ПДВ – 29,46 грн. за 1 м. кв.
Що ж до населення, то вартість послуги за тепло поповзе вгору з 1 липня 2014 року.
Ще одне питання, яке цікавило людей: оскільки опалювальний сезон закінчився достроково, то чи буде здійснено перерахунок за послуги? На що Леонід Колосовський впевнено відповів: «Так, звісно!». Але як це зробити на практиці, схоже, доведеться розбиратися самим громадянам. Жителі повинні звернутися до теплопостачальної організації і відстоювати свої права. Також відповідні зобов’язання поклали і на відділ ЖКГ.
Вирішивши відійти від централізованого теплопостачання, мешканці будинків по вул. Водопровідній, 38; вул. Тарасівській, 3 та вул. Водопровідній, 34-А отримали дозвіл на виконання проектно-кошторисної документації по встановленню індивідуального опалення у квартирах. Зазначимо, що мова йде не про окремі помешкання, а багатоповерхівки в цілому. Тобто, дана процедура не заборонена законодавством.
Начальник Бучанського управління житлово-комунального господарства Володимир Кравчук говорив про введення вартості технічного обслуговування ліфтів у квартплату.

З жителями Бучі, які користуються ліфтами, були проведені зустрічі щодо обговорення існуючої карткової системи. 98% опитаних виступили за її ліквідацію. Решта – картки хочуть залишити, але їх не влаштовує теперішня ціна у 37 коп. за поїздку. Хоча, за словами Володимира Кравчука, нині собівартість послуги становить 45 коп. за один підйом. Тож, згідно рішення виконкому, карткову систему в Бучі знято.
Про стан охорони праці та безпеки на підприємствах міста повідомила в.о. начальника Управління праці та соціального захисту населення Ганна Назаренко.

Станом на 1 квітня 2014 року є інформація щодо несприятливих умов праці на 16 підприємствах міста, де працює 328 чоловік, а на 15 підприємствах (310 чоловік) проведена атестація та надаються пільги і компенсації відповідно до законодавства.
Найбільше «несприятливих» умов праці у ТОВ «Бучанський завод склотари» (146 чол. – 48 робочих місць), ТОВ «ЮТЕМ ЗМК» (46 чол. – 3 робочі місця), відділ освіти Бучанської міської ради (52 чоловік).

Крім того, у 2013 році зафіксовано один нещасний випадок на виробництві. Працівник підприємства «ЮТЕМ ЗМК» постраждав від падіння залізної труби, що не була зафіксована належним чином. А от випадків професійних захворювань протягом останніх п’яти років у місті не було.
Блок питань був присвячений освітянській сфері Бучі. Інформацію по них надав начальник відділу освіти Олег Цимбал.
Так, у цьому році навчання завершується 30 травня. Цього ж дня в усіх школах буде проведено свято Останнього дзвоника. Трохи раніше, 21 травня, відзначатимемо традиційне міське свято «Освітянські обрії» - нагородження за здобутки учнів та педагогів. А 31 травня на Київській площі – урочистості для випускників: «Прощальний бал». Крім того, на базі школи №3 буде організовано роботу пункту тестування під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Відділами та службами Бучанської міської ради вже розпочата робота по організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей. На це у місцевому бюджеті передбачено 470 тис. грн. (сума дорівнює минулорічній).
«З різних фондів планується охопити оздоровленням та відпочинком 1920 дітей, віком від 7 до 17 років. Це становить 70% від загальної кількості дітей (2748 осіб). Також з 2 по 20 червня працюватимуть пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням. На школярів чекають екскурсії, конкурси, розваги та якісне харчування. Таким відпочинком планується охопити 500 дітей. Першочергово оздоровлюватимуться діти, що потребують соціальної уваги та підтримки», - розповіла завідувач відділом у справах сім’ї та молоді Ніна Калініна.

На розгляді у присутніх були й інші пункти порядку денного: благоустрій, соціальний захист, питання містобудування та архітектури.
0 0

Підготувала Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №15 від 18 квітня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.