» » » АМУ пропонує позбавити Держцінінспекцію повноважень з надання висновків

АМУ пропонує позбавити Держцінінспекцію повноважень з надання висновків

Асоціація міст України пропонує внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», вилучивши повноваження Держцінінспекції в цій сфері.

До Асоціації надходять звернення від міських рад про значні вимушені затримки у часі із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги через неспроможність Держцінінспекції вчасно і якісно надавати висновки щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, пов’язаних з наданням цих послуг. Практику обов’язкового отримання таких висновків Держцінінспекції до прийняття рішень виконавчими органами сільських, селищних, міських рад про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги було відновлено у вересні 2013 року шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №869.

Висновки готуються виключно самою Державною інспекцією України з контролю за цінами, оскільки її територіальних органів як юридичних осіб публічного права не було утворено. Це призводить до значних (на кілька місяців) затримок в їх отриманні і, як наслідок, до блокування прийняття рішень органами місцевого самоврядування про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги. Особливо це критично у випадках встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги для новозбудованих багатоповерхових житлових будинків. Також, на думку міських рад, система надання висновків Держцінінспекцією є корупційно вразливою.

Відповідний лист АМУ направила Віце-прем’єр-міністру – Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Гройсману.
0 0

www.auc.org.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.