» » Прокуратура перевірила Ірпінський виправний центр

Прокуратура перевірила Ірпінський виправний центр

В ході перевірки Ірпінського виправного центру (№ 132) прокуратура міста виявила факти порушення прав засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 8 КВК України засуджені мають право на охорону здоров'я в обсязі, встановленому основами законодавства України про охорону здоров'я, за винятком обмежень, передбачених законом. Охорона здоров'я забезпечується системою медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних заходів, а також поєднанням безоплатних і платних форм медичної допомоги.

Згідно з ст. 63 КВК України лікувально-профілактична і санітарно-протиепідемічна робота в місцях позбавлення волі організовується і проводиться
відповідно до законодавства про охорону здоров'я. Адміністрація колоній зобов'язана виконувати необхідні медичні вимоги, що забезпечують охорону здоров'я засуджених.

Зокрема, адміністрація вказаної виправної установи не забезпечує додержання прав засуджених щодо лікувально-профілактичної роботи. З грубими порушеннями кримінально-виконавчого законодавства України проводиться соціально-виховна робота. Крім того, потребує покращення стан охорони праці. Серед інших порушень – недотримання адміністрацією виправного центру протипожежних вимог та правил.

Для надання оцінки роботи адміністрації Ірпінського виправного центру (№ 132) до перевірки залучалися працівники контролюючих органів та представники громадських організацій.

З вимогою усунути виявлені порушення та поновити права засуджених начальнику Ірпінського виправного центру (№ 132) внесено подання, за наслідками розгляду якого винних притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
1,5 -0,5

Р. Литвиненко, старший прокурор прокуратури юрист 3 класу 
Коментарів: 0
Додати коментар