» » » З 1 квітня набрав чинності Закон України про запобігання фінансової катастрофи

З 1 квітня набрав чинності Закон України про запобігання фінансової катастрофи

З 1 квітня 2014 року діє Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні» від 31.03.2014 №1166-VII, який офіційно опублікований в газеті «Голос України» №№60-61 від 31.03.2014 року.

Зупинимось на змінах, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року.
Затверджено застосування постійної основної ставки податку на прибуток підприємств в розмірі 18% та податку на додану вартість - 20%.
Запроваджено оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за ставкою 7%.
Зменшено неоподатковуваний ПДВ імпорт товарів, які переміщуються в міжнародних поштових відправленнях - з 300 до 150 євро.

Тимчасово до 1 жовтня 2014 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання зернових культур (товарні позиції 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД) та технічних культур (товарні позиції 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД) сільськогосподарським підприємствами (крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільгосппідприємствами - виробниками та підприємствами, які придбали таку продукцію у її виробників).

Також встановлено, що базою оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - є загальна площа об’єкта житлової нерухомості замість житлової.
Збільшені ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України. Розширено коло платників плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Вдвічі збільшено ставки акцизного податку на нові автомобілі та мотоцикли з об'ємом двигуна понад 0,5 л., встановлено ставки акцизу на мотоцикли з об'ємом двигуна до 0,5 л. на рівні 0,06 євро за 1 куб. см., а також в два рази підвищено ставки акцизного податку на автомобільні кузови.

Запроваджено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5 відсотка при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами в безготівковій та/або готівковій формі.
0 0

ГУ Міндоходів у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар