» » Бучанська самооборона: Час, коли надіятись можна на себе

Бучанська самооборона: Час, коли надіятись можна на себе

Після всім відомих подій в центрі столиці нашу державу в подальшому чекають нелегкі часи і нові випробування. Не будемо виголошувати високих лозунгів: нехай кожен робить свої висновки, кожен повинен мати свою думку. Але факт залишається фактом – злочинну владу подолано, вся корумпована система, яка трималася на кримінальних засадах, ламається вщент. Ми віримо, що скоро посади в правозахисних органах отримають достойні і чесні люди. А поки стара міліція бездіє, стало питання про безпеку майна, здоров’я і спокою українців. Цю функцію взяли на себе Загони Самооборони, які утворюються по всій Україні із свідомих і небайдужих людей.

Що таке Самооборона
Загони Самооборони – не стихійні утворення. Їх діяльність регулює Закон «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 2000 року. Також кожен із тих, хто вирішив вступити до лав Самооборони, приймає присягу, чим зобов’язується:
1. Дотримуватись високих стандартів дисципліни та моралі.
2. Керуватись наказами передусім керівника Самооборони Майдану та виконувати розпорядження своїх командирів
3. Бути гідним побратимом усім добровольцям.
4. Відмовитись від вживання алкоголю.

Як в Бучі створили Загін Самооборони
В Бучі Загін Самооборони почали створювати в час найтяжчих протистоянь на Майдані. 20 лютого бучанці вперше зустрілися на площі в центрі міста, щоб вшанувати пам'ять загиблих повстанців. А вже наступного дня на тій же площі активісти Деркач Віталій та Богдан Яворський зібрали таких самих небайдужих людей, записували номери телефонів і скоро своїми силами створили блок-пост на Варшавській трасі. Місце розташування було вибране, як єдиний незахищений в’їзд в місто. Такі ж пости були створені і в Ворзелі, і в Ірпіні. Вже в перші дні діями постових було попереджено спалення офіційних установ, вивезення зброї невідомими, в’їзд в Київ так званих «тітушок». Учасники Самооборони Бучі не дозволили п’яним водіям їздити містом, що могло б привести до тяжких наслідків, і навіть піймали чоловіка, який на авто перевозив значну кількість наркотичних речовин.Нічні патрулювання
Зараз пост знятий, а всі сили Самооборони направлені на автопатрулювання міста. Ось як самооборонці пояснили це на офіційній сторінці в Facebook: «…ситуація з розстрілом людей на блокпостах по Україні змусила нас перевести людей в мобільні автопатрулі по місту. Вже пролилося і так багато крові в Україні і ми не мали права наражати бійців Самооборони на зайву небезпеку. Автопатрулі більш оперативно можуть відреагувати на виклики громадян та запобігти злочинам. Також ми почали здійснювати охорону об'єктів по місту».
Хто входить до Самооборони Бучі
Спокій в Бучі зараз охороняють 6 автопатрулів з 18.00 до 7.00. До самооборонівців приєдналися і активно допомагають патрулювати нічні вулиці організація афганців. Також самоорганізувалися спортсмени, які також допомагають Самообороні, коли виникають складні ситуації. Через деякий час після створення до Самооборони приєдналися працівники міліції, хоча і не повним складом.

Чим можна допомогти
Людей все одно не вистачає, учасникам Самооборони, які хочуть захистити і себе, і своїх сусідів, доводиться зовсім мало спати, витрачати свої власні кошти на потреби штабу. Всі, кому небайдужа доля рідного міста, запрошуються приєднуватися до лав Самооборони. Тут всі працюють без політики, без прізвищ, без змоги піаритись. Не залишатися байдужими. Це не той випадок, коли можна скористатися більш звичним нам принципом «моя хата скраю». Не знати з якого саме краю і до чиєї хати першими можуть підібратися мародери. Якщо вам більше 18 років, якщо вам болить душа за долю рідного міста – приходьте.

Не можеш допомогти – не заважай
Штаб Самооборони знаходиться за адресою вул. Богдана Хмельницького, 19. Це єдина офіційна Самооборона Бучі. Самооборонівцям відомо лише про кілька спроб недобросовісними земляками скористатися нестійкою ситуацією в країні. На початку діяльності штабу Самооборони Олександр Таможній створив (чи то «створив») свою самооборону. Неясно чи була вона, тому що, коли попросили прислати людей на пост, коли не вистачало своїх сил, то він не зміг знайти жодного чоловіка. Знайшлися й такі, які цілеспрямовано ходили і зривали об’яви самооборонівців, які збирали необхідне для потреб Майдану. Не записуйтесь до сумнівних організацій, не віддавайте кошти неперевіреним людям, які можуть їх збирати нібито на потреби самооборони. Маєте змогу – виходьте разом патрулювати вулиці. Маєте змогу підтримати самооборонівців – звертайтесь за тією ж адресою. Тільки разом ми зможемо собі допомогти, а починати кожен має з себе.
7 -4

Юлія Колосовська 
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
AlKo

OFFline

  • AlKo (22)
  • Місцевий
  • 26 березня 2014 11:05
Есть мнение, что Таможний А. и ко решили пропиарится на сложившейся ситуации в стране и в нашем городе.

0
Mirror

OFFline

  • Mirror (13)
  • Користувачі
  • 5 квітня 2014 22:58
Есть не мнение, а уверенность в том, что экс-члены "ПР" в Бучанском исполкоме "дружными рядами" перешли в "Батьківщину" и продолжают благоденствовать вместе с нашим "прозревшим" мэром. Но зато, спасибо этим перебежчикам, они показали чего стоит принципиальность "Батьківщины". И, конечно, как же им не лезть в "Самооборону"? - им же нужно защитить свои финансовые интересы! Теперь у бучанской "Самообороны" появилась еще одна задача - не позволить замарать себя и не допустить в свои ряды политических проституток, иначе последние сумеют все достижения честных людей с высочайшим гражданским сознанием использовать для своего пиара.

0