» » » Декларування іноземних доходів громадянами

Декларування іноземних доходів громадянами

Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області повідомляє, що згідно п.168.2 ст.168 Податкового кодексу платник податків, який одержує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів в загальний річний оподатковуваний дохід і надати податкову декларацію за результатами звітного податкового року в податкову службу за місцем проживання до 1 травня поточного року, а також сплатити податок з таких доходів. Порядок оподаткування іноземних доходів громадян встановлено пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс).

Одночасно, Кодексом встановлено, що сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Кодекс досить лояльний до громадян, які отримують доходи з-за кордону. А саме, для всіх платників податку, які зобов’язані декларувати свої доходи (наприклад, при спадкуванні майна родичами другого ступеня споріднення), термін подання декларації встановлений Кодексом - до 1 травня року, наступного за звітним.

Так, у разі отримання громадянином доходів із джерел за межами України, сума такого доходу оподатковується за ставками 15% (17%). Виняток становлять суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат, які оподатковуються за ставкою 5%.
Громадянин – одержувач іноземних доходів відображає ці доходи в річній податковій декларації та подає її до податкового органу до 1 травня 2014 року.

Водночас, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном за умови наявності підтвердних документів стосовно суми отриманого ним доходу та сплаченого податку. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок.
Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні (ст.13 Податкового кодексу України).

Шановні громадяни, декларуючи свої доходи, ви забезпечуєте собі гідну старість.
Коментарів: 0
Додати коментар