» » » Представлення новопризначених керівників Міністерства доходів і зборів України

Представлення новопризначених керівників Міністерства доходів і зборів України

13 березня у форматі відео-конференції пройшла селекторна нарада Міністерства доходів і зборів України за участю міністра фінансів України Олександра Шлапака, на якій представлено новопризначених керівників міністерства:
- першого заступника міністра доходів і зборів в податкових справах - голову комісії з ліквідації Міндоходів Ігора Білоуса та заступників міністра доходів і зборів – членів комісії з ліквідації Міндоходів: по митній справі - Віталія Науменка та Володимира Хоменка, якому доручено підготувати документи для започаткування служби фінансових розслідувань.


Олександр Шлапак наголосив, що сьогодні першочергове завдання –забезпечення стабільності податкових надходжень, які повинні відповідати показникам економічного розвитку.

Для цього необхідно: негайно ліквідувати всі кримінальні схеми відшкодування ПДВ та «конвертаційні площадки», арештувати тих, хто покриває таку діяльність, не допускати появи «податкових ям». Також закрити лівий ринок горілчаних напоїв, припинити збирання поборів на митних постах. Розпочати боротьбу митників з «дірками в «зелених зонах», що дасть додатково 4-5 млрд. грн. до бюджету щомісячно.

За словами міністра фінансів, виконання цих завдань можливе лише за умови реального залучення громадськості до співпраці та контролю над роботою Міністерства. Для цього потрібно налагодити зв’язки з громадськими організаціями по захисту прав платників податків, удосконалити роботу «гарячих ліній» та сервісних послуг, бути максимально відкритими та чесними. «Не все у попередній роботі Міністерства було погано, - наголошує Олександр Шлапак. – Деякі впровадження дійсно були корисними та дієвими. Так ми повинні продовжити, з певними удосконаленнями, попередню практику перетворення Міндоходів з фіскально-карального напрямку роботи на сервісну службу».

Олександр Шлапак закликав платників проявити стійкість, яку проявив Майдан: «Повісьте у своїх кабінетах плакати з надписом: “Ми хабарів не даємо” – це буде перший крок у боротьбі з корупцією. Поважайте податківців, але не бійтесь їх. І перш за все – виконуйте свій обов’язок перед державою – платіть податки».

За словами Ігор Білоуса, слід змінити підхід держави до справляння податків. Для всіх має бути однаковий підхід, треба враховувати реальний стан бізнесу та залучати громадськість до контролю роботи. «Для цього ми будемо опиратися на підтримку, знання та досвід податківців і звертати увагу на потреби, проблеми та можливості бізнесу. Громадська та Інвестиційна ради повинні реально працювати та вирішувати проблеми платників. Для цього їх необхідно реформувати та створити в їх рамках експертні групи по галузях», - наголосив у своїй промові перший заступник міністра доходів і зборів.

Віталій Науменко зауважив, що робота митниці буде спрямована на удосконалення та спрощення митного законодавства. При митницях будуть створюватись Громадські Ради, запроваджуватимуться інноваційні технології для виключення людського фактора. «У нас є чудовий Митний кодекс! Він абсолютно відповідає світовим вимогам. Головне – дотримуватись законів, прописаних у ньому», - підсумував заступник міністра доходів і зборів.

У своєму зверненні Володимир Хоменко акцентував увагу присутніх на те, що стабільність податкового законодавства – це основа того, що вимагає бізнес, а стабільність надходжень – те, що потрібно державі. Податкові перевірки в їх колишньому вигляді неприпустимі надалі.

Тому слід забезпечити законність і прозорість роботи органів Міндоходів та зробити все, щоб громадськість стала партнерами, а не просто спостерігачами, при майбутніх позитивних змінах.

Ігор Білоус також повідомив журналістам: "Є в планах скорочення кількості податків і розширення бази оподаткування, однак я не готовий повідомити, які це будуть податки. Ми маємо намір провести комплексний аналіз". Також він зазначив, що питання скасування закону по трансфертному ціноутворенню поки не піднімається: "Закон може залишитися. Головне, щоб він працював". На сьогоднішній день потрібно провести амністію капіталу і ввести непрямі методи оподаткування.
Коментарів: 0
Додати коментар