» » Прокуратура: Про кримінально-каране хуліганство

Прокуратура: Про кримінально-каране хуліганство

Однією з необхідних і обов’язкових умов належного функціонування будь-якої держави і суспільства є громадський порядок, стан забезпеченої життєдіяльності суспільства, який охороняється, у тому числі державними інституціями, шляхом захисту конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян, інтересів суспільства в межах, визначених правовими нормами.

Найбільш небезпечним посяганням на громадський порядок, що порушує громадський спокій є кримінально-каране хуліганство. Воно відноситься до числа найбільш поширених злочинів, але на відміну від інших злочинів проти громадської безпеки, громадського порядку і здоров’я громадян. Крім цього відрізняється множинністю форм свого прояву та охоплює велике коло протиправних дій – від лайки, нецензурних висловів до спричинення тяжких тілесних ушкоджень та вбивства людей із хуліганських спонукань.

Подальший розвиток демократизації суспільства, зміцнення правової основи держави і суспільного життя, передбачає всеохоплюючу охорону політичних, майнових, та інших особистих прав і свобод людини. Така охорона повинна здійснюватися на основі законності та правопорядку, але наша Держава не застрахована від проявів таких кримінальних правопорушень як «хуліганство».
Такий прояв у суспільстві як «хуліганство» не став виключенням і для Ірпінського регіону.

13.11.2013 року приблизно о 16 год. до чергової частини Ірпінського МВ ГУ МВС України у Київській області надійшло повідомлення про те, що невідомі особи, перебуваючи в місті Ірпені Київської області, застосовуючи предмет схожий на зброю травматичної дії та предмет схожий на молоток, нанесли громадянину М. тілесні ушкодження, після чого сіли в автомобіль та з місця вчинення кримінального правопорушення зникли.
За вказаним фактом, Ірпінським МВ відповідно до вимог чинного законодавства, зареєстровано кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 КК України, санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років.

Завдяки скоординованих дій прокуратури міста Ірпеня, оперативними підрозділами Ірпінського МВ затримано громадянина Я., який вчинив вказаний злочин.
В ході проведеного досудового розслідування, зібрані численні докази щодо доведеності вини у вчиненні злочину громадянином Я.
На даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні закінчено, обвинувальний акт відносно громадянина Я. направлений до Ірпінського міського суду Київської області для розгляду по суті, а державне обвинувачення підтримується прокуратурою міста Ірпеня.


Я. Зеленюк, прокурор прокуратури міста Ірпеня юрист 3 класу
2 -1

Коментарів: 0
Додати коментар