» » Масляна: Прощавай Зима - Весна прийшла!

Масляна: Прощавай Зима - Весна прийшла!

Масляна – традиційне народне дійство, що дійшло до нас зі стародавніх часів Київської Русі. Це останній тиждень перед Великим Постом. Так звана Сирна седмиця. Цей період треба провести у позитивному спілкуванні з ближніми, рідними, пробачити всім образи.

Наші далекі пращури вважали, що саме в ці дні від зимового сну пробуджується матінка Природа, та починається чудесне перетворення Сонця – рідного сина язичницького слов’янського бога Коляди в гарного молодого юнака Ярило – Сонце.
По щорічній шкільній традиції в останні дні лютого прийнято всім дружнім колективом дітей, батьків та вчителів проводжати зиму та радіти приходу весни. Всі знають, що політична та економічна ситуації в державі складні, але життя продовжується, і тому 4-Б клас з класоводом Тенетко Світланою Борисівною організували на подвір’ї школи народно-фольклорний виховний захід. На запрошення прийняти активну участь у проводах зими відгукнулись батьки дітей 4-Б класу та класи початкової школи. На початку заходу всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять «Небесної сотні», людей, які трагічно загинули на Майдані за наше світле майбутнє.
Але діти є діти. Вони вже більше тижня чекали Масляну, яка їх щедро почастує та дасть можливість прийняти участь у конкурсах, традиційних обрядах. Світлана Борисівна та діти 4-Б класу зробили все, щоб енергійні дійства ні хвилину не давали учасникам заходу засумувати, або бути байдужими. Жодна дитина чи дорослий не залишилися спокійними при перетягуванні канатів та при проведенні цікавих конкурсів. Народні пісні зробили атмосферу виховного заходу душевною та романтичною.
Смачні призи для переможців стали відповідною нагородою за бойовий дух у змаганнях.
Дорослі разом із дітьми час від часу щось заспівували, як наприклад:
Приходьте, розімніться, гості!
Масляна запрошує у гості.
Сюди скоріш.
Немає свята нашого веселіш.
День забав і частування,
Сміху, жартів та змагання.
Приходь, подивись,
Разом з нами веселись.


Такими словами проводжаючи зиму, діти закликали весну, адже в народі кажуть: хто не веселиться на Масляну, цілий рік сумуватиме й нудьгуватиме. В танці віхоли покидала присутніх зима; під пташиний щебет, дзвіночки в’їжджала на шкільне подвір’я весна. Поки всі співали і змагалися, в дальньому кутку подвір’я школи самотньо стояло опудало Зими. Як і годиться за традицією, його наприкінці народно-фольклорного заходу спалили в присутності всіх учасників свята.
Фінальною частиною дійств стало смакування запашних млинців, які приготували та із задоволенням всіх пригощали наші кулінари.


Яковенко Тетяна,
мама Катерини Рябоволової, учениці 4-Б класу Бучанської СЗОШ №5
6 -4

Яковенко Тетяна 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.