» » » Як вирішити проблему з ЖЕКом?

Як вирішити проблему з ЖЕКом?

У сфері житлово-комунального господарства немає ні вихідного, ні прохідного – це надскладна система, яка дає можливість компаративіського повернення у вчорашній день і впорядковує не лише наше сьогодення, але й прийдешнє, тому досить важливо не загубитися у таких, здавалося б на перший погляд, простих побутових речах. Не знаєте, як бути, до кого звернутися?

На запитання відповідає юрист Андрій Осадчий.

Питання 1:
Температура в житловій кімнаті +14С. Гарячі батареї тільки на кухні, складали акт-претензію, що холодно в житловій кімнаті і у ванній кімнаті. Чи повинні ми платити за теплопостачання? Нам повідомили, що будуть робити перерахунок за тепло із врахуванням, що обігрівається тільки кухня. Чи правомірне це рішення?
Згідно п. 3 Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого постановою КМУ №151 від 17.02.2010 року, виконавець зобов'язаний провести протягом місяця, що настає за розрахунковим, перерахунок розміру плати за надані споживачеві послуги у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості незалежно від наявності заборгованості за надані послуги. При цьому плата знижується на 5% за кожний градус відхилення від 18 градусів до 12 градусів. При відхиленні температури в приміщенні нижче 12 градусів плата не справляється.

Питання 2:
У нас в будинку перший поверх - технічний. Ми живемо на другому поверсі і ліфтом ніколи не користуємося, чи можу я не платити за ліфт?
Відповідь експерта:

П. 11 Порядку формування тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, затверджений постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року чітко визначено що до сумарної загальної площі квартир при розрахунку накладних витрат на технічне обслуговування ліфтів не враховуються площі лише перших поверхів. Крім цього, п. 2 цього Порядку передбачено, що тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд і затверджується рішенням органу місцевого самоврядування, яке обов’язкове для виконання.

Питання 3:
На наше подвір'я 3-хповерхового житлового будинку у центрі міста виходить глуха стіна 2-хповерхового нежитлового будинку з сусідньої вулиці. Віддаль від наших вікон до цієї стіни близько 6 м. Вчора до нас завітав новий власник цього нежитлового будинку і сказав,що планує перевести його до житлового фонду та хоче пробити вікно прямо навпроти нашого вікна. Ми не даємо згоди. Він пробував запропонувати компенсацію. Ми відмовилися. Справа в тому, що ми мешкаємо на 1-му поверсі. Кімната, вікно якої виходить на подвір'я - прохідна, вузька (як вагон трамваю) і завжди темна. Тому, щоб у кімнату попадали хоч якесь, ми ніколи не зашторюємо вікно. Якщо прямо перед нами буде вікно - ми будемо жити у постійній темряві. До того ж тільки недавно, коли сусіди поставили решітки, перестали красти білизну, яка сушиться на балконі. Прошу сказати, чи існують норми, які б забороняли пробивати вікна у капітальній (несучій) стіні існуючої забудови без згоди сусідів.
Відповідь експерта:

Судячи з Вашого питання, очевидним є назрівання конфліктної ситуації, яку вирішувати обидві сторони налаштовані виключно в суді. Ви маєте право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні власністю та заявити при цьому клопотання про забезпечення позову – заборонити на час розгляду справи в суді власнику 2-хповерхового нежитлового будинку з сусідньої вулиці пробивати вікна у капітальній (несучій) стіні існуючої забудови без згоди сусідів. Однак свої позовні вимоги Ви повинні обґрунтувати не лише Вашим небажанням надавати дозвіл, а й висновками компетентних органів про те, що реконструкція будинку напроти дійсно призведе до порушення Ваших прав, до погіршення санітарного стану Ваших квартир. Оскільки перепланування є реконструкцією житлового будинку, то разом з ремонтом будинку перепланування відноситься до будівельних робіт, які виконуються за затвердженим компетентними органами проектним рішенням, відтак якщо в проекті міститься рішення про пробивання несучої стіні, то Вам також потрібно доводити неправомірність дій проектанта.

Питання 4:
Є версія, що наше ОСББ не легітимний, скажіть, будь ласка, як можна це перевірити? На сайті Мін'юсту в реєстрах його немає. На руки нам статут ніхто не видає і не показує, навіть на адвокатські запити не відповідають. Після запитів прокуратури нам стали показувати і тільки в офісі, статут будинку №85, який пройшов реєстрацію в Мін'юсті, але після цього послідувала відповідь, що вони його зробили спареним на два будинки, і копію статуту все одно ніхто на руки для ознайомлення не дає. Як бути, якщо я хочу вийти зі складу ОСББ і поставити свою квартиру на баланс ЖЕКу?
Відповідь експерта:

Превірити Вашу версію щодо незаконності діяльності Вашого ОСББ можуть тiльки правоохоронні органи – міліція та прокуратура, які в рамках досудового розслідування кримінального провадження мають право здійснювати обшук та вилучення документів, що стосуються матеріалів справи. Раджу Вам звернутися до прокуратури та міліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення, яке буде на протязі 24-х годин зареєстровано в ЄРДР, після відкриття кримінального провадження вимагати від слідчого активних дій.

Питання 5:
Чи можу я в підвалі багатоквартирного будинку поставити біля свого підвалу верстат або стіл для роботи, чи можу тримати велосипед біля підвалу? Комунальники вимагають прибрати все, що знаходиться поруч з підвалом. Чи можуть ЖЕКи відкривати без дозволу особистий підвал?
Відповідь експерта:

Якщо Ви маєте свідоцтво про право власності на Ваш підвал – Ви маєте право вимагати у ЖКГ припинення неправомірних дій та усунення перешкод в користуванні власністю. Якщо ж Ви такого свідоцтва не маєте – ЖКГ як виконавець послуги з утримання будинку та прибудинкової території має право вимагати від Вас усунення з території сторонніх предметів, які порушують благоустрій та нормальну експлуатацію території.

Питання 6:
На підставі яких законодавчих актів можна залучити ЖЕК до капітального ремонту балконної плити в будинку будівлі 1958р., якщо квартира приватизована, але є акт складений ЖЕКом про аварійності балкона? І, якщо в 2006 році були відремонтовані всі балкони нашого будинку також приватизованих квартир за рахунок міського бюджету за винятком нашого аварійного?
Відповідь експерта:

Захисти свої права Ви можете шляхом подачі в суд позову про визнання бездіяльності ЖЕКу та зобов’язання його виконати ремонт плити балкону. Відповідно до п. 1.2.6. Примірного переліку послуг з утримання будинків та споруд, прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004р. №150, відповідач зобов'язаний здійснювати поточний ремонт дахів та покрівлі житлових будинків. Але при цьому в суді Ви повинні довести, що руйнація балкону сталася не через Вашу бездіяльність як власника квартири, який зобов’язаний утримувати її в належному стані, а через тривале руйнування даху, який має обслуговувати ЖЕК.
ЖКГ
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.