» » » Про декларування доходів громадян у 2014 році

Про декларування доходів громадян у 2014 році

Інтерв’ю заступника начальника Головного управління Міндоходів у Київській області Руслана Щави на тему:
“Декларування доходів громадян у 2014 році”

“Кампанія декларування доходів громадян розпочалася 1 січня і триватиме до 1 травня 2014 року, - зазначив заступник начальника ГУ Міндоходів у Київській області Руслан Щава, - Визначальною ідеологією у проведенні кампанії декларування 2013 року є спрямованість на налагодження партнерських взаємовідносин з платниками податків, добровільність плати ними податків і створення умов, які гарантують якісне обслуговування платників податків”.

- Руслане Павловичу, громадяни вже звикли, що кожен рік починається з кампанії декларування, скажіть будь-ласка, а які особливості цьогорічної кампанії декларування?
Особливістю цьогорічної кампанії декларування є створення більш сприятливих умов для подання громадянами річної податкової Декларації про майновий стан і доходи.
Так, передбачено можливість приймання декларацій у вихідні та у вечірні години, практикується надання консультацій при заповненні декларацій з виїздом відповідальних працівників територіальних органів Міндоходів на великі підприємства та у відділені райони.
Для зручності обслуговування громадян у цьому році Міністерство доходів і зборів України запровадила електронний сервіс, який дає можливість заповнити та направити до податкової служби декларацію у режимі реального часу (ОnLine).
Такий сервіс надає можливість громадянину заощадити свій час на складання, подання звітності до податкової. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, то цей сервіс стає особливо зручним для тих платників, у яких відрізняється адреси реєстрації та фактичного проживання.
Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І що саме головне - те й інше можна отримати цілком безкоштовно в органах Міндоходів України.

- Розкажіть, куди, кому і в який термін необхідно подати декларацію?
Подається декларація до органу державної податкової служби за місцем паспортної реєстрації. Граничний термін подання декларації, для тих громадян, які зобов’язані подати декларацію за 2013 рік є 30 квітня 2014 року, а з метою отримання податкової знижки - 31 грудня 2014 року.
Зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи ті громадяни, які у 2013 році отримали:
- доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, але ці доходи не є звільненими від оподаткування;
- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
- іноземні доходи, доходи від нерезидентів (у т.ч. за кордоном);
- інші доходи, отримані не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.
Крім того, подати декларацію можуть громадяни, які мають право на податкову знижку.

- Які саме витрати дозволено включати до податкової знижки, щоб повернути частину сплаченого податку?
Громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, всиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива мають право подати декларацію на податкову знижку та отримати частину сплаченого протягом 2013 року податку на доходи фізичних осіб.

- Скажіть, як вплинула минулорічна кампанія декларування на надходження до місцевих бюджетів?
Підсумки проведеної кампанії декларування у 2013 році свідчать про сумлінність платників податків Київщини.
Протягом 2013 року громадянами подано 17,4 тис. декларацій, що майже на 1 тис. більше у порівнянні з 2012 роком. Податкові зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб зросли майже на 11 млн.грн. (45 млн.грн. у 2013р. порівняно з 34 млн.грн. у 2012р.).
Цьогорічна деклараційна кампанія не стала винятком.
Вже за січень та дві декади лютого цього року жителями Київщини подано біля 3 тисяч декларацій. Загальна сума задекларованого доходу склала майже 300 млн. гривень.
З числа декларантів 20 громадян - мільйонерів, які в минулому році отримали доходи на загальну суму 140 млн.грн.
Найактивніше звітують ті, хто протягом минулого року отримував спадщину – 380 декларацій на загальну суму більше 53 млн.грн., здійснював продаж об’єктів нерухомого та рухомого майна – 202 декларації на суму майже 35 млн.грн., надавав майно в оренду, найм (піднайм) – 180 декларацій на загальну суму близько 4 млн.гривень.

Також громадяни вже подали 919 декларацій для отримання податкової знижки. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету складає 2,2 млн. гривень.
Коментарів: 0
Додати коментар