» » » ОДПІ: Започатковний формат Інтернет спілкування

ОДПІ: Започатковний формат Інтернет спілкування

Започаткований формат Інтернет-діалогу з платниками податків допомагає працівникам Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області уникнути кола запитань, які на погляд громадян потребують ретельного роз’яснення або доопрацювання. Аналізуючи запити, отримані під час проведення різноманітних роз’яснювальних заходів, фахівці Ірпінської ОДПІ фокусують свою увагу на реальних проблемах бізнесу та своєчасно визначають шляхи їх вирішення, що є вкрай необхідним при формуванні партнерських відносин.

Оскільки, забезпечення спілкування громадян та представників бізнесу з посадовими особами Міндоходів – це один із чинників, що формують між ними довіру, то все частіше податківці для спілкування з платниками податків

«За несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до платника застосовують фінансові санкції, - звернув увагу начальник Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області Олег Папенко при проведенні черговій Інтернет-конференції. - Посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність».

Олег Папенко також нагадав, що фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування (без найманих працівників) та самозайняті особи (які займаються науковою, художньою, викладацькою, медичною, літературною, юридичною, в тому числі адвокатською та нотаріальною діяльністю) нараховують ЄВ за ставкою 34,7% від доходу, отриманого від підприємницької діяльності. Водночас, розмір ЄСВ за місяць не може бути меншим мінімального страхового внеску.

Підприємці ж, які обрали спрощену систему оподаткування, не сплачують за себе єдиного внеску і не звітують, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі громадяни можуть платити внесок за умови добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Сплата громадянами ЄСВ із заробленого доходу за кордоном є правом, а не обов’язком. Заробітчани аналогічно можуть добровільно перераховувати внесок у разі укладання договору з органами Міндоходів про участь у вищеназваній системі страхування.

Якщо дохід нульовий, то єдиний внесок за цей місяць не нараховується. Але авансові платежі сплачуються. Звітують фізсоби-підприємці та самозайняті щороку.

Для фізичних осіб–підприємців на єдиному податку, які працюють без найманих працівників, аналогічно нараховується ЄСВ (34,7% від мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць) але сплачується за квартал. Звітність щорічна.

Працівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, платять ЄСВ в повному обсязі. Отже, ЄСВ сплачують і пенсіонери, які працюють на підприємстві.

Також, начальник Ірпінської ОДПІ наголосив, що для подання звітності з ЄСВ в електронному вигляді Міндоходів розробило відповідні формати документів. Ознайомитися з ними можна на веб-порталі Міністерства доходів і зборів: minrd.gov.ua.

Для подання звітності в електронному вигляді необхідно мати електронний ключ. Отримати цифрові ключі можна безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації ключів, що діють в Центрах обслуговування платників.
Мешканці Ірпінського регіону звертайтеся до АЦСК в ГУ Міндоходів у Київській області, за адресою: м. Київ-151, вул. Народного ополчення, буд. 5а, каб. 23,тел.: (044) 200-37-61, реєстрація користувачів вт,чт,пт з 9:00 до 18:00, пн,ср з 9:00 до 20:00, телефон консультанта модератора: 60-026
Коментарів: 0
Додати коментар