» » » Юридична допомога: Неоприбутковані кошти в касі

Юридична допомога: Неоприбутковані кошти в касі

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
Допоможіть з`ясувати. Державна податкова інспекція провела перевірку порядку проведення розрахунків за товари за допомогою РРО. Під час перевірки касир взяла із сейфу касову книгу, в якій лежали грошові кошти у сумі 400грн. Як вона пояснила, це був завдаток одного з клієнтів за товар. Податкова інспекція розцінила ці кошти як виручку від реалізації товару та оштрафувала підприємство.
Чи правомірні дії податкової інспекції?


Відповідь:
Згідно з пунктом 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі – Положення) оприбуткування готівки – проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до пункту 2.6. Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
За неповне та несвоєчасне оприбуткування готівки передбачено штраф у п'ятикратному розмірі не оприбуткованої готівки.
Окрім того, існує відповідальність за порушення порядку ведення книги обліку розрахункових операцій в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Із Вашого звернення вбачається, що гроші в сумі 400 грн. були отримані як завдаток від покупця. Завдаток є правочином щодо забезпечення виконання зобов'язання. А відповідно до ст.. 547 Цивільного кодексу правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.
Враховуючи викладене, доказом отримання завдатку може бути лише письмовий договір завдатку.

В будь – якому випадку, в разі якщо Ви не згодні з застосованими до Вас фінансовими санкціями Ви можете звернутись до суду із адміністративним позовом про визнання недійсними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

У випадку доведення в суді факту того, що готівкові кошти не були не оприбуткованою готівкою, рішення податкового органу про застосування штрафних санкцій буде скасоване.
Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
юрконсультація
  5
Коментарів: 0
Додати коментар