» » Щодо Закону України: Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування..

Щодо Закону України: Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування..

Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань»

Верховною Радою України 29.01.2014 прийнято Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» (далі — Закон), який опубліковано 01.02.2014 в газетах «Урядовий Кур'єр» та «Голос України» (чинний з 02.02.2014).

Закон має на меті, керуючись принципом гуманізму, звільнити від переслідування та покарання осіб у зв’язку із масовими акціями протесту у листопаді - грудні 2013 року.
Разом з тим, Законом визначено порядок звільнення від кримінальної відповідальності, покарання, а також від відбування адміністративного арешту осіб, які вчинили відповідні правопорушення з 27.12.2013 до дня набрання ним чинності, за умови, що вони пов'язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21.11.2013.

З 3 лютого 2014 року пішов облік 15 днів, протягом яких мають бути звільнені всі захоплені активістами приміщення органів влади та розблоковані транспортні магістралі. Тільки після цього, механізм амністії буде запущений. Вперше в історії України початок амністії залежить від Генеральної прокуратури України.

Закон передбачає, що Генеральна прокуратура України, розміщуючи на своєму офіційному веб-сайті відповідне повідомлення, констатує, що учасники масових акцій протесту та активісти Майданів по всій країні повністю виконали усі вимоги, які є умовами амністії. А це означає, що амністія буде застосована до усіх підозрюваних або обвинувачених осіб, які вчинили злочини, пов’язані з масовими заворушеннями в період з 27 грудня 2013 року по день набрання чинності цим Законом включно, тобто по 2 лютого 2014 року.

Хочу зазначити, що протестувальники мають розблокувати транспортні комунікації на вулиці Грушевського у Києві, а також розблокувати інші вулиці, площі, провулки, бульвари, тощо, як у Києві, так і в інших населених пунктах України. Зразу зазначу, що ця вимога не стосується тих місць, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Моніторити виконання цих вимог будуть органи прокуратури. Механізм простий кожне відомство в межах своєї компетенції буде інформувати прокуратуру про те, чи виконано вимоги закону. Таким чином ми отримаємо повну та достовірну інформацію про ситуацію. Закон визначив 15 днів для того, щоб нормалізувати ситуацію в країні та розпочати процедуру амністії.

Слід пам’ятати, що закон не передбачає часткового виконання вимог. Це означає, що лише за умови повного звільнення будівель та розблокування транспортних магістралей по усій країні, амністія буде застосована. Інакше механізм амністії не буде застосований та не запрацює.

На сьогоднішній день ситуація в Ірпінському регіоні спокійна, порушень громадського порядку немає. Правоохоронні органи працюють належним чином.
М. Пацкан, прокурор міста Ірпеня радник юстиції 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.